Sada je: 21 stu 2018 06:34.

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 Sveti Jefrem Sirin MOLITVE BOGORODICI ZA SVAKI SAT 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: muško
Post Re: Sveti Jefrem Sirin MOLITVE BOGORODICI ZA SVAKI SAT
ČAS DVADESETPRVI:

Prečista Bogorodice, zastupnice moja, primi molbu nedostojnog sluge Tvog. Verujem, Svebesprekorna, da možes učiniti to i spasti me. Nado moja. Vladičice, zato sto sam ja najjadniji od svih pokazi na meni najčudesnije milosti svoje. Ti znaš misli i postupke moje. Tebi nije nepoznata nemoć moja. Tebi poveravam dušu svoju oskrnavljenu gresima. Ti vidis rane moje, Vladičice; izleči ih, izlivši na njih kaplju samilosti svoje.

Tvoje molitveno posredovanje za dušu palu u očajanje, blagonaklono prima Sin Tvoj i Car svih, koji Te je postavio za pribežište grešnicima; Njemu priliči svaka slava, čast i poklonjenje, sa bespočetnim Ocem Njegovim, sa presvetim blagim i životvornim Duhom, sada, svagda i kroz sve vekove. Amin!

18 svi 2013 17:28
Profil Pošalji e-mail
VIP član

ČAS DVADESETDRUGI:

Presveta Vladičice Bogorodice, usliši ovu tužnu molbu moju i ispuni je po meri uzdanja mog u jadu svih krajeva zemaljskih.

Ugasi žar u telu mom; ukroti buru gneva; istrebi potpuno nadmenost sujetne mladosti. Umanji u srcu mom zla sanjarenja, sejana noću zlim duhom; oslabi svakodnevnu navalu nečistih pomisli. Nauči jezik moj da govori samo o korisnom, a oci moje da vide krasotu vrline. Očisti usta moja, da bih smelo mogao Svevišnjeg Boga nazivati Ocem. Otvori uši moje, da bih se mogao hraniti slađim od meda rečima Svetoga Pisma i ispunjavati ih uz pomoć Tvoju. Daj mi vreme za pokajanje i izbavi me od iznenadne smrti.

Dođi k meni pri razlučenju smirene duše moje od bednog tela mog; umanji tada nepodnošljive muke, olakšaj neiskazanu tugu, uteši u beznadežnom položaju, izbavi od gledanja lica đavola, izbavi od nemilosrdnh mučenja na vazdušnim mitarstvima, odbij plamene mačeve grehova mojih, udostoj da na Strašnom sudu stanem s desne strane Sina Tvog, spasi od beskonačnih muka i daruj da nasledim večno blaženstvo.

Tebi, Vladičice Bogorodice, svetlosti pomračenih očiju mojih, uteho duše moje, nado moja i spasenje moje, prinosim ovu ispovest! Očisti me od svake nečistote tela i duha, udostojivši me u ovome životu neosuđeno se pričesćivati prečistom Krvlju i Telom Sina i Boga Tvog, a u budućem životu udostojiti se pričesca sladosti nebeske večere, rajskih naslada, carstva Božijeg.

Udostojen tih blaga, ja ću večno slaviti Sina i Boga Tvog, sa bespočetnim Ocem Njegovim i životvornim Duhom, sada, svagda i kroz sve vekove. Amin!

18 svi 2013 17:29
Profil Pošalji e-mail
VIP član

ČAS DVADESETTREĆI:

Svehvalana Vladičice, izvore milosrđa, bezdano čovekoljublja, vodo živa, Zastupnice grešnih, istinska lozo vinogradna, nebesko blaženstvo, opste pribežiste sviju, živote celoga sveta, - odan metežnom i preljubotvornom svetu, ja sam bezbrižan u mislima i postupcima i prazno provodim život svoj. No Ti, sastradalna Mati Božija, nemoj se zgaditi na mene grešnog.

Primi moljenje moje koje Ti prinosim oskrnavljenim ustima svojim, i blagoprijatnim molitvama Svojim umilostivi Sudiju prema meni. Umilosti Sina Tvog da previdi grehove moje; uputi na pokajanje misli moje; ne dopusti da postanem svojina satane. Molitvenim zauzimanjem Svojim obnovi me i ispravi život moj, da bih mogao bez straha predstati Sudiji i izbeći strašno mučenje. Učini me naslednikom slave, umoljavajuci o tome Tvorca mog, kome prilici slava, cast i poklonjenje kroz sve vekove. Amin!

18 svi 2013 17:29
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
ČAS DVADESETČETVRTI:

Blagodarim Ti, Vladičice Bogorodice, i slavim Te što si mi dala mogućnost da doživim kraj dana, ovo noćno vreme kad ja izmoljavam Tvoje molitve. Oprosti mi Svebesprekorna lenjost i nehat, i ispuni me revnošću, da bih mogao neprestano prinositi pesmopoje Tebi i čovekoljubivom Sinu i Bogu Tvome zato što sam se ja bedni izbavljao i izbavljam se od bolesti, napasti i nevolja duševnih i telesnih.

Pripadajući k Tebi, sa srčanim zarom i ushićenjem kličem i gromko izgovaram blagodarnu pesmu Tebi ja, sluga Tvoj, koga si pomilovala Ti, Preblagoslovena, Majko Čovekoljupca Boga: Raduj se, Svebesprekorna, blagoslovena! Raduj se, Djevo, slavo ljudi! Raduj se, ispunjenje svih proroštava! Raduj se, pečatu zaveta Gospodnja! Raduj se, objašnjenje Gospodnjih tajni! Raduj se, sabore nepravedno lišavanih časti! Raduj se, ujedinjenje davno razdeljenih! Raduj se, oslonče smirenih! Raduj se, obasjanje onih u mraku! Raduj se, obnovljenje oveštalih! Raduj se, žrtvo umilostivljenja za zabludele! Raduj se, putokazni svetioniče onima koji lutaju! Raduj se, pristanište onima koji plove! Raduj se, pomoćnice u nevoljama! Raduj se, spasenje vernih! Raduj se, novi božanski dare! Raduj se, Vladateljko svih zemnorodnih! Raduj se, radosti i slavo anđela! Raduj se, uzvišenija od svih stvorenja! Raduj se, sluškinjo Božija! Raduj se, Blagoslovena na večite vekove! Raduj se, Marijo, Nevjesto-Majko! Raduj se, prekrasna kćeri Davidova! Raduj se, trpezo tajanstvenih darova! Raduj se, pobedo Cara i Boga mog! Raduj se, pohvalo patrijaraha! Raduj se, tvrđavo onih koji Te prizivaju! Raduj se, čvrsta odbrano i zaklone! Raduj se, prestole samoga Boga! Raduj se, Mati Božija! Raduj se, razrešenje grehova mojih! Raduj se, obilna pomoći bednima! Raduj se, čuvarko nepresušnog milosrđa! Raduj se, Prečista Mati i Djevo! Raduj se, Vladarko Adamova roda! Raduj se, maču protiv zlih besova! Raduj se, preizdašno davanje mudrosti! Raduj se, uteho nevoljnih! Raduj se, uzroče svega prekrasnog u životu!...

18 svi 2013 17:30
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: