Sada je: 14 pro 2018 19:35.

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 Svi Sveti i Dusni dan ! 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Svi Sveti i Dusni dan !
slika

Ljubit ću te Kriste sve do kraja

Ljubit ću te Kriste sve do kraja,
vjerujem da ću stati pred vrata Raja.
I ako me budu progonili,
ne, ja neću pasti,
uz Tvoju ljubav
moja će snaga rasti.

Tvoje putove ja ću slijediti
nikada mi Tvoja slika
pred očima neće izblijediti.
Bože, Tvoja me Riječ naprijed tjera,
bez Tebe mrtva mi je ova vjera.

Teško je živjeti u dozama samoće,
u ovome svijetu uzima tko što hoće.
Još mi je samo do Tebe stalo,
evo, dajem Ti svoje srce malo.
Ljubit ću Te Kriste do zadnjega daha
podsjeti me da sam čovjek
nastao od praha.

01 stu 2010 15:19
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: Svi Sveti i Dusni dan !
Kata je napisao/la:
...
Ljubit ću Te Kriste do zadnjega daha
podsjeti me da sam čovjek
nastao od praha.

<angelpray> Predivno, Kato! Hvala ti puno na ovom tvom postu, baš me ganuo i obogatio blagdanski dan! :35345 :35345

02 stu 2010 05:08
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Dušni dan

Pred grobom na kojem stražu čuva odabrano cvijeće stoji Božji čovjek. Smiren, nepomičan, spustio do zemlje dugačak plašt i ovio se njime, a kapuljačom pokrio glavu. Ni sa strane mu ne možeš vidjeti lice, niti smjerno sklopljene oči. Ruke pridigao na molitvu i mislima prati njezine riječi. Ne smetaju mu ni mnoštvo ljudi ni sitne kapi kiše što s vremena na vrijeme padaju, pa stanu. On gotovo ni trepnuti neće, samo usne neprimjetno oblikuju tihe zazive. Ne znaš pravo žari li više i milo sjaji svijeća na grobu ili njegova molitva. Molitva se probija u carstvo u kojemu duše žive, čekajući puninu slave i posljednji dan. Molitva se diže kao tamjanov kâd pred prijestolje Svetoga i združuje se sa svima koji zauvijek žive u Spomenu Božjem. Bog čuje.

List s drveta pada i umire. Ispunio je svoju zadaću i potom je, već starac, požutio, zacrvenio se, posmeđio – cijela se šuma napunila rujnih boja. A onda je otpao. Dok hodam jesenjom šumskom stazom, vidim bezbrojne listove i čujem kako već šušte na tlu. Grane na drveću ogoljele. Vidim i one davno otpale, sasušene, napola strunule; vidim trave koje više nisu zelene, grmlje koje se pomalo suši. Cvjetovi su odavno povenuli. Pa i kesten je već dao sve od sebe.

Dan svih duša dan je ubranih plodova, zrelosti. Ljepote koja traje. Ovo je dan grožđa koje se jednom bilo naužilo sunčeva sjaja i nabubrilo od slatkoće, pa se pretvorilo u vino. Dan kad se bojevi više ne biju i kad ne ruži više vrzino kolo strasti.

Koliko se puta osjećam kao da mi je duša iscrpljena i ispijena? Zbog svagdanjih životnih zadaća i poslova koji čekaju na mene, zbog ljudi koji su mi teški, zbog mojih vlastitih grijeha i boli. Redovit život je takav da me salijeće mnoštvo dojmova i doživljaja. I ne čudim se kad imam osjećaj da mi duša ne može »doći do daha«. Pa i kad su vedri i radosni ljudi i događaji koji me prate i ispunjavaju mi dušu, ona ipak u dubini žudi za svojim osobitim mirom, za spokojem u kojem će, doduše, biti na miru, ali će aktivno skupljati snage. Ako je duša poput ptice, treba joj dati prostora za let. Nek raširi svoja nevidljiva krila, vine se u visine i napije Sunca. Nek otpočine, nek se nauživa, neka obnovi snage. Prostor u kojem duša leti jesu: misao i osjećaj koji me mogu ponijeti; ljubav koju dijelim s onima koje volim i koji mene vole; možda ponajviše molitva jer u Bogu je, kao dragi kamen u pouzdanoj riznici, pohranjen život moje duše. Jedino je Bog dovoljan razlog i dostatna snaga da moja duša živi.

Ne želim biti zao gospodar i robovlasnik svoje duše. Jedina mi je koju mi Bog dade. Moja duša – to sam ja. Što je u njoj, to ostaje. Što u njoj imam, to mogu dati. Moram je njegovati, brinuti se za nju, čuvati je s velikom ljubavlju, hraniti valjanom hranom.

Bože, u dane koje ti poznaješ i čaša moga života polako će se ispuniti. Tada ostaje duša. Daj mi snage da je ne ranjavam i ne opterećujem nepodnosivim teretima koji je tište i izjedaju! Neka mi svaki dan pred očima gori tvoja svjetiljka kao sveto upozorenje koje mi govori: »Pazi danas na dušu svoju!«

p. Niko Bilić, SJ

02 stu 2010 12:39
Profil Pošalji e-mail
VIP član

<angelpray> Hvala ti Damire za ovaj tekst, dotiče mi dušu i uranja u razmatranje... Sjetimo se danas svih naših dragih pokojnih, koji bdiju nad nama da nam duša sigurno stigne u Gospodnji dom.... Rekli smo si samo zemaljsko - doviđenja - čekaju nas u vječnoj radosti! :35345

02 stu 2010 14:59
Profil Pošalji e-mail
VIP član

slika

Dan spomena na mrtve

Usnih san:
Anđeo me povede na neko tihom svjetlošću obasjano groblje. Bijaše tjeskobno. Vodio me između grobova i pokretom ruke nukao me da čitam natpise na njima. Imena mi nisu ništa kazivala. No, odjednom postah svjestan bilježaka pod njima. Bili su sve ovakvi zapisi: živio tri godine i šest mjeseci, živio sedamnaest dana, živio četiri mjeseca i dva dana, živio dvanaest godina, živio pedeset i dvije minute.
«Zašto si me doveo na ovo dječje groblje?» upitah ga zgranuto. A groblje bijaše nepregledno.
«Ovo nije dječje groblje», reče mi. «Ovdje počivaju odrasli ljudi.»
«Pogledaj što piše» - upozorih ga na natpise.
On se bolno osmjehnu.
«Znam», reče. «Piše koliko su vremena posvetili drugima, koliko su voljeli. Jer samo su toliko živjeli.»

02 stu 2010 15:32
Profil Pošalji e-mail
VIP član

:sll: .... Uh, Kato, predivno.... za zamisliti se, jako...... na ovaj dan zaista možemo puno razmatrati i bdjeti nad svojom dušom. Zamisliti se nad sobom i svojim putem života, da ne zaboravimo sutra - ZAISTA ŽIVJETI! S Bogom, u Bogu i za Boga i bližnje! :35345

02 stu 2010 15:49
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Da draga Nado ,istina je ,ponekad kad razmislim ,da sam mozda mogla vise pruziti , za voljenu osobu ,koja sad pociva ,i kad ostanes sam onda razmisljas o tome . :(
Zato pruzimo svima ljubav koliko god mozemo ,samo jednu lijepu rijec ili osmijeh,to znaci puno .

smjesko srce moli smjesko moli_2

02 stu 2010 16:37
Profil Pošalji e-mail
VIP član

slika

SVE ČEŠĆE

Sve češće odlaze prijatelji i znanci,
jednima je život kratak,
drugima bio je dug.

I gle, u treperenju kasnog lišća
na koracima njihovim
već se zatvara
duboke šutnje krug.

A koliko su od života očekivali mnogo
dok ih je kao slamku
u mutnom nosio viru!

O, Bože, utješno sad ih na pragu vječnosti primi
da u okrilju tvome počivaju u miru.

Oni su često ovdje patili danju i noću,
pa ako dobrota tvoja teret im s leđa ne skine,
na čije će rame nasloniti svoju tugu i samoću.

01 stu 2011 12:28
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------

Nebeski Oče, od Tebe dolazi naš život i Tebi se svatko vraća.
Dao si nam taj boravak na zemlji kako bismo se pripremili na sudjelovanje u Tvojo j vječnoj ljubavi.

Ne koristimo uvijek dobro ovo vrijeme i neki, na žalost, odbijaju Tvoje prijateljstvo. Drugi, pak, žele biti s
Tobom, tražeći istinu, pravednost i dobrotu, no ljudska slabost zamračuje čistoću duše. Zato nakon smrti trebaju
najprije proći kroz čišćenje, kako bi se konačno mogli susresti s Tobom, licem u lice.

Molimo te za sve naše pokojne koji trpe u čistilištu, prepoznavajući jasno u svjetlu Tvoje ljubavi vlastitu
nesreću, propuste i grijehe zemaljskog života.
Oče milosrđa, oslobodi od trpljenja one za koje je Tvoj ljubljeni Sin prolio svoju Predragocjenu Krv.
Znamo da prazna riječ ili mnoštvo riječi ne mogu pomoći ni spasiti naše pokojne. Zato želimo
zajedno s Isusovom Krvlju, prikazati i svoju krv kao znak ljubavi i solidarnosti.
Neka trud našega rada, vjernost Bogu, strpljivost u trpljenju i uzajamna ljubav probijaju granicu smrti,
te pridonesu skorom i potpunom sjedinjenju naših pokojnih s Tobom.

Molimo prije svega za sve one kojima dugujemo posebnu zahvalnost, od kojih smo primili život, vjeru i druga
dobročinstva. U svome milosrđu, također pogledaj na one kojih se nitko ne sjeti.
Amen!

01 stu 2011 15:09
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: