Sada je: 22 vel 2018 02:50.

Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
 SVJEDOČANSTVA FORUMAŠA 
Autor/ica Poruka
VIP član

Post Re: Svjedočanstva
zana :sll: hvala ti za tole lepo pričevanje, ki je zelo poučno za vsakega izmed nas in tudi velja za vse nas - za vsakega posebej.
Vsi smo grešniki, vsi smo cestninarji le da eni se tega zavedo prej, drugi kasneje - važno je le, da se človek še pravočasno zave in krene nazaj na pravo pot, ki jo je nekoč - sam ne ve kdaj zgrešil - na pot, ki edina vodi v hišo našega Očeta.
Amen

Ko sem to prebirala mi je prihajala na misel prilika iz Svetega pisma o izgubljeni ovci.

Lk 15, 1-7
Prilika o izgubljeni ovci
1 Približevali so se mu vsi cestninarji in grešniki, da bi ga poslušali. 2 Farizeji in pismouki pa so godrnjali in govorili: »Ta sprejema grešnike in jé z njimi.« 3 Tedaj jim je povedal tole priliko: 4 »Kdo izmed vas, ki ima sto ovc, pa izgubi eno od njih, ne pusti devetindevetdesetih v puščavi in gre za izgubljeno, dokler je ne najde? 5 In ko jo najde, jo vesel zadene na rame. 6 Ko pride domov, skliče prijatelje in sosede ter jim pravi: ›Veselite se z menoj, kajti našel sem ovco, ki se je izgubila.‹ 7 Povem vam: Prav takó bo v nebesih večje veselje nad enim grešnikom, ki se spreobrne, kakor nad devetindevetdesetimi pravičnimi, ki ne potrebujejo spreobrnjenja.«

Zana vsi mi smo kdaj izgubljene ovce in takrat nas Jezus išče povsod in toliko časa, dokler nas ne najde in takrat nas vesel zadene na rame, kot piše zgoraj in vsa nebesa se veselijo, ker je izbljena ovčica spet doma.
Zana, :sll: res je Bog dober ! Amen

Bog te čuvaj in blagoslovi! smjesko kriza smjesko moli_1 smjesko srce moli

21 sij 2010 11:49
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Mir bio svama! Bože u pripomoć mi priteci . Dodji dami pomogneš.
Nakon duhovnog seminara Vl. Zlatka nešto se u meni budilo nije me morala moja Slavica podsječati na misu sama sam već prvu nedjelju otišla na misu i začuđujuče čak sam i razumjela našeg župnika mada prije i mnogo godina kada sam i išla na tu misu nisam ništa razumjela ništa shvačala . Puno sam imala pitanja za Slavicu o vjeri pokušala mi je ponovo dati knige od dr.Ivančića " ako oprostiš." tada je nisam odbila i začuđujuče sve sam razumjela . Počela sam sama na internetu tražiti o duhovnosti . Sami dragi Bog mi je upučivao kako do tih stranica i tako mi se otvori i stranica Kuča tabor u Samoboru. I tamo piše Duhovona obnova trodnevnica održat će se u domu sportova na trešnjevci od 14-16.09.2007g pod geslom "Isuse učitelju daj da progledam " i sa tim saznanjem odmah donesemo jednoglasno ja i moja prijateljica IDEMO. Kako su divni Božji putevi ; Pa mi imamo stan na trešnjevci u kojem je moja kčerka Sanja sa svojim dečkom (normalno samo žive tako jer je to normalno svi tako mladi rade) . dečko Renato koji radi a kčerka studira ,imale smo dakle gdje prenočiti a od stana imamo samo 10 minuta hoda ma Bože hvala ti . Od obnove Vl. Zlatka do ove nije trajalo ni 20 dana .. Već mi je moja Slavica puno pričala i opisivala kako i šta se može događati na seminarima da se ne iznenadim ako ljudi počnu padati ili vikati ali nije mi to znala objasniti zašto se to dogadja . Pokušala mi je objasniti neka odem u pauzi do samog fra Zvjezdana da mi da blagoslov i da se pokušam ispovjediti ali sve i iskreno . cijeli svoj život . Ali ja sam se osječala jako loše, tjelo mi je bilo u velikom grču, nekav strah u meni neobjašnjivi.
Skupila sam snage i otišla do fra Zvjezdana ,. nisam znala što da mu kažem nisam znala kako da mu se obratim usta su se zavezala a kad sam došla pred njega on da znak križa na moje čelo i ja tada progovaram: "fra zvjezdan ja bih se ispovjedila . " eto samo to a on onako svojim blagim glasom pa eto odi ima nekoliko svečenika na hodniku koji te čakaju ". U meni opet nekakav strah i samo sjednem na svoje mijesto . I ostanem razmišljati kako ču sada pa nisam se ispovjedila nikada čestito nikada valjano . Čak sam i u brak ušla sa lošom ispovjedi . Pošto me Slavica upučivala kakvi su gresi i što su sve grijesi imala sam ih puno i to smrtih grijeha.Ito je bio prvi dan obnove a ispvjed još nisam napravila . Kčerka i njen dečko nisu to shvačali što ja to sada radim iz toga su se ismijavali ili stvarali šale .Dobro pošto smo došle nočiti nije bilo strašno nekako smo to izrugivanje izbjege. Počeo je i drugi dan obnove a ja slušam pa plačem pa fra Zvjezdan to meni osobno govori on moj život čita on sve zna o mom životu o Bože mislim pa jeli takav moj život. Je takav je, prljav, i jadan. Odjednom se dižem sa svoga mjesta a bile smo među prvim redovima zbog moje bolesti i šapnem Slavici na uho ja idem na ispovjed , u tom momentu ona meni u ruke da stari jako stati svoj molitvenik koji je ona imala od svoga tate.J odlazim u hodnik a tamo nekoliko svečenika ispovjeda bar desetak tako mislim i to me začudi.
Stanem u taj jedan red a ono nešto muč, strah, pa važem sama sa sobom ma šta ja tu radim neču ja sada satima čekati i stajai u nakavim redovima ali onaj molitvenik sam tako čvrsto držala da su me zglobovi na rukama bolili . Počnem moliti to jest ponavljati krunicu jer nisam znala moliti je, niti bilo koju molitvu osim Oče naša i zdravo Marije. I tako stojim ja u redu pa mi nešto klikne ma idem sada u drugi red malo čakati Bože to si ti sam znao zašto tako to su tvoji putevi bili. I tako mic po mic i ja dodjem da ću biti naredu a kad tamo dodje časna sestra i kaže ;Sada je vrijem ručka moraju i svečenici iči jesti i oni su gladni i tako ja stojim i kroz glavu mi a što sada oni će se vratiti pa čekat ču ili možda i odustati. Ali tada jedan svečenik progovara da će ostati on da ispovjeda i dalje i koji svečenik nego taj u kojem sam ja bila na redu ,znam samo da je još časna ponovila da eto vl. Dragec bude ovdje radi vas odriće se današnjeg ručka . Kada sam došla pred svečanika veliki plač se prolomijo iz mene s velikim zaljenjem i kajanjem sam sve moje grijehe rekla normalno koje sam osječala da su naj gori kao(abortus pa blud, posjeta vračara, ćitanje horoskopa i vjerovanje u snove sanjarice. Plač ne samo plač več je to bilo ridanje nije prestajalo kada mi je dao svečenik pokoru i dobro me blagoslovio otišla sam nazad u dvoranu tada je momentalno bila pauza . Ni sama nisam znala kako sam došla pred onaj veliki oltar i bacila se na koljena i plač jecaj plač jecaj dugo dugo bez obzira što je tamo masa ljudi ...
Jedan moment sam osjetila nečije ruko oko moje glave pošto sam bila do poda sagnuta nisam vidjela nego osjetila i tihi ženski glas mi kaže : Plači plači samo plači neka se duša pere .
Bila je misa i tada sam ja nakon nekoliko godina primila tjelo kristovo ali ispravo jedna časna sestra je djelila . poslje tog sam se osječala ljepo ugodno sretno pjevala sam i slavila Isusa .
Drugi dan je gotov odlazimo u stan kod kčerke i vračamo se drugo jutro tada dolazi blagoslov svih naših predmeta koje smo tamo kupili , pošto sam kupila par knjižica duhovnih....... nastavit ću

22 sij 2010 01:54
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Duše sveti dodji, pohodi me , prosvjetli me!
Kako sam napisala došao je i zadnji dan duhovne obnove pošto smo te dane kupovale duhovne knjige i predmete ostavi smo u stanu. A fra Zvjezdan je najavio da će ih poslje mise blagosloviti sjetila sam se da bi mi mogla kčerka Sanja donjeti pošto joj je to bilo samo deset minuta hoda. Zvala sam je mobitelom da mi donese i da mi je to jako bitno . Jako se tome odupiral nije me razumila što ja to sada hoću Nekoliko mi je puta spuštala slušalicu i da neželi sada prekidati učenje za ispit koji sljedi iduči dan , da bi meni nosila nekakve knjige . Poslje mi je rakla da je čak tražila savjet od tate to jest od moga supruga . NJega je zvala da nezna što da radi sa mnom jer sam u****a sa tim knjigama i nekakvim blagoslovom . A on joj je odgovorio;" ma daj
odnesi joj na biciklu te knjige udovolji joj to" I tako na pauzi pred samu završnu misu dodje moja Sanja sa bicom do doma sportova a ja je dočekam ispred jer u onoj masi kako bi me pronašla. U tom mi momentu klikne
sada znam da je to radio Duh sveti, da bi je mogla na tren uvesti u nutra pa da vidi samo koliko naroda ima na takvim duhovnim seminarima . Neka vidi da nisu samo rok koncerti prepuni ljudima tamo gdje je ona često odlazila . Jako se odupirala sve je moguče nabrojila rauzloge da nemože tamo zači i bicikl joj je bio izgovor jer nije ponjela ključ da ga zaključa . I tada radi moja ili Božja dosjetljivost , zamolim jednog njihovog redara ili poslužitelje kako to kaže fra Zvjezdan da na na tren pričuva bicikl da čemo se odmah vratiti jer samo imam želju da kčerka vidi taj prizor i tada je teškom mukom ušla u dvoranu. Ušla okrenula se i izjurila van a mene poslužitelj potapša po ramenu i kaže ;Majko za početak je dovoljno da je samo ušla " jer je vidio da su mi pune oći suza.
Sa svojim knjigam sam otišla na svoje mjesto do moje Slavice i tada počinje zadnje sveta misa . Ja se osječam dobro sretna vesela srce mi je puno ljubavi . Došao je i sakrament pričesti tada sam osječala neobjašnjivo lupanje srca izašla sam u red gdje je djelila pričest časna sestra ali odjednom časna se gubi mislim da joj je ponestalo hostije pa se naš red povukao pred Fra Zvjezdana i tako se nadjem pred njim odjednom moje ruke se podiži i prije nego što primim tjelo Kristovo zavapim " O ISUSE HVALA TI! i primim hostiju fra Zvjezdan me blaboslovi i tada se ja okrečem i da ću na svoje mijesto a ono u meni nešto, trese me i baca veliki i glasni plač sa prolomom krika izlazi iz mene tako me je to bacalo da to osoba u normalnom stanju nebi nikako mogao izvesti s tjelom . Svaki dio tjela se teresao i iz mene izlazili plač s jaukom da bi na zadnje me srušilo na pod i to naleđa . Na kratko nisam znala ništa samo snažno lupanje srca U trenu se do mene na koljenima našla jedna od poslužateljica ime joj je Veronika ,rukom mi je stisla na prsa i kazala ; Neboj se sada je u tvoje srce ušao Isus budi sretna veseli se, slavi i pjevaj " Jedno vrijeme sam tako ležala sa rukama na prsima a ona i moja Slavica do mene na koljenima . I još nešto došao je i Slavicin sin na misu koji ima 27 g i tada sam njemu pala u ruke a on me lagano spustio na pod. I stvarno kada sam došla na svoje mijesto samo sam pjevala i slavila sretna i presretna puna ljubavi . Kada smo odlazili sa seminara mogli smo kupiti ciklame koje su bile na oltaru koje su krasile oltar kupila smo svaka ciklamu mojoj Sanjii te ciklame moja Sanja još ima . Od tada moje oči svijet vide ljepše, čišće, sjajnije. U ljudima vidim jednu ljepotu . I još puno ljepih stvari se mi događalo ali po patnjama . Hvala dragom Bogu . Hvalit ću ga dovjeka.

28 sij 2010 23:33
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Zana hvala ti na tvom svjedocanstvu ,znam da ti nije bilo lako ,ali uz dragog Boga ,
sve si ucinila ,cudni su putevi Bozji. smjesko srce moli

29 sij 2010 01:06
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Hvala Bogu i tebi Zana na tvom lijepom svjedocanstvu,uistinu Velik je Bog u djelima svojim! i nikoga ne ostavlja komu se obrati,nadam se da cemo se uskoro upoznati i razmjeniti iskustva.

29 sij 2010 02:11
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
SLAVA TEBI ISUSE!!!........Zana, od srca ti hvala što si svoja prekrasna svjedočanstva podjelila s nama......čitao sam ih bez daha prisječajući se i svojih situacija kroz koje sam prolazio, pogotovo na svojim prvim duhovnim obnovama prije 18 godina.......a prije 17 godina prvi put sam se našao pred fra Zvjezdanom kada me je na duhovnoj obnovi prvi puta blagoslovio i napravio znak križa na čelu.....sve su to nezaboravni događaji na koje si me sada podsjetila....

Hvala ti Zana.......bit će ova svjedočanstva poučna i za druge....Bogu hvala.... smjesko moli_1

Neka tebe i obitelj prati Božji blagoslov kroz život..... :sll:

29 sij 2010 15:48
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Oj, Damir zdaj si tudi mene spomnil na dogodek izpred mnogo let, ko sem težko obremenjena z mnogimi križi in prosila sem duhovnika za molitev. Duhovnik je molil, jaz pa sem jokala in jokala.
Sestrica v Kristusu, ki je bila zraven in ima med mnogimi drugimi darovi tudi dar videnja, je skoraj poskakovala od veselja in me tolažila. "Ne jokaj, ne jokaj - videla sem, videla sem Gospoda, ki te je nosil na rokah."

Bogu hvala :hail: Bogu hvala za vsa čudovita dela in znamenja, ki jih dela med nami, samo zato, da bi nas prepričal, da je vse res, kar nam govori po svetem pismu, da je vse res, kar nam govorijo naši sveti očetje in preroki, da je vse res, kar nas učijo cerkveni učitelji....

Bogu hvala, res je dober naš Gospod! Naš Bog je resnično ena sama LJUBEZEN

zana <3 hvala za tvoje čudovito pričevanje. :love:

Hvala in slava Ti Gospod! smjesko kriza smjesko srce moli :love:

29 sij 2010 16:12
Profil Pošalji e-mail
VIP član

...duboko me dirnulo,kako reče admin...učimo iz tuđih rana, iskustva, svjedočanstva....
hvala Bogu što nas ljubi i kad mi Njega potisnemo u drugi plan, hvala što strpljivo čeka da mi sami čujemo ono 'ti si Sin moj ljubljeni...', pa shvatimo i smisao krštenja, kršćanstva i pripadnosti onome koji nas stvorio.
Slava Gospodinu! smjesko kriza

06 vel 2010 10:35
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Samo mogu dodati.....Amen.... smjesko moli_1

06 vel 2010 13:43
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Snaga Vjere

ovdje jedino mogu reći ono što jučer doživjeh, bez straha da ću biti izsmijana,neshvaćena, izvrgnuta ruglu.
išla sam na ranu misu prije posla, oni koje imam na FB znaju kako sam pred mjesec dana tugovala prenagli odlazak sina moje drage prijateljice, talijanke, istinske vjernice i napaćene žene, kroz čitav život.
strahovala sam i za njen budući odnos s Bogom, poznajući njenu borbu za troje dječice, na muža nikada nije mogla računati.
nisam mogla na sahranu zbog upale pluća ali sam molila i molila...bila s njom u mislima i obećala sebi, njenom pokojnom sinu, da ću biti uz nju kad sve prođe,navala rodbine,susjeda i prijatelja a to obično biva već nakon mjesec dana.
jučer sam se okrenula u Crkvi..vidim je.
ustala sam i poljubila je, ispričala se jer me nije bilo uz nju toga dana...nasmiješila se i rekla - ne brini...
sjela sam do nje i pitala kako je, kako joj kćer, bila je jako dobra s mojom u osnovnoj i vječito jedna kod druge.
reče mi da je na psihijatriji, tri tjedna.
krhka djevojčica,Vanessa, sad su joj 24, nije izdržala pritisak zlobnih jezika, na račun poginulog 21-godišnjeg brata, gubitak njegov a i dečko joj je okrenuo leđa tada...sve u tjedan dana.
njena majka mi je to ispričala šapatom....svo vrijeme, sjedeći uz nju, ja sam imala osjećaj da sam u nekom čudnom svijetu i svjetlu.
rekla mi je kako je, čim je čula,zavapila:'Isuse...Isuseeee!' - dodala kako je uz prsa preminulog sina vidjela Isusa i da je On ne napušta jer - kada bi samo na tren pustio njenu ruku,srce bi samo kliznulo iz nje.
gledala sam u njene oči, blaženi izraz u njima i cjeloj njenoj osobi, kad mi je izvadila plastificiranu sliku svoga sina i rekla - neka ti se nađe u najvećoj potrebi.
na pozadini, ispod raspela piše:'uskoro neću biti ništa do jedno ime, ali duh moj ostaje među mojima, među svima koji trpe...tako da ni ja nisam trpio zaludu...'
moja prijateljica je bolesna na srce već dugi niz godina, sad mi je jasno kako je izdržala teret tolike boli...takav gubitak...meni se nije obraćalo ljudsko biće, vjerujte, znam što sam doživjela.
sama je rekla kako je ona tješila rodbinu na sahrani ali da to nije bila ona, nego Isus.
što je u toj ženi, pomozite mi da shvatim, što zrači tolikom vedrinom i neobjašnjivom milošću??
izvadila je papir koji je kćer napisala u bolnici...lijepim rukopisom ali konfuznim rečenicama iz kojih vrišti očaj...razbacane rečenice..'mama, vodi me odavde'...'mama, molim te, odvedi me'...'mama povedi me kući, da mogu spavati s tobom'... :( :(
instiktivno sam skinula narukvicu iz Fatime, dar moje kćeri, jako sam je voljela i odkada sam je dobila,nisam se odvajala od nje, položih joj na dlan.
usprotivila se,kaže ispravno je da je nosiš ti...rekoh joj 'Vanessi je sada potrebnija,ponesi joj'.
ustala je na svetu pričest, s narukvicom koja je na njenom dlanu blistala, kao nikada na mojoj ruci, položila ga pred svećenika da na nj spusti svetu hostiju....sjela opet do mene i molila s takvim žarom da me jeza prožimala od glave do pete.
sjećam se priča moje kćeri, iz škole....uvijek o toj djevojčici, jednom je bila jako tužna, plakala je u školi.
pitala ju je što joj je,ova je jedva protisnula...'želim umrijeti ali prije toga poljubiti moju mamu'...šokiralo me što sam čula, uznemirilo, ta imala je samo 10 godina????
maltretiranja koja je majka trpjela od strane oca, psihička i fizička, na nju su se odražavala na taj način..jezivo.
majka je svakodnevno išla na mise, djeca uz nju ali muža nisam viđala nikada osim kad prođem ispred lokalnih kafića...kartanje u novac.
svjetlost koju je pronijela sobom, kroz Crkvu, ja ne mogu opisati...ali i moj muž je sreo i isto mi potvrdio,zapravo pitao me je što je s njom i kako je jer ga začudilo njeno blaženo lice.
na kraju mise sam joj rekla, da se ne nalazimo pod misama, tako ti remetim molitvu i mir u istoj, doći ću k Tebi, želim razgovarati s Tobom, ona je blago primila moju ruku u svoju te još blažim glasom tiho dodala 'imamo toliko vremena...'
mene nakon ovoga ništa više ne može začuditi a ni poljuljati moju vjeru u postojanje božanske milosti.
i koliko je snaga vjere u stanju milosti zadobiti.
Slava Gospodinu!Slava Isusu Kristu!

10 ožu 2010 21:08
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: