Sada je: 19 ruj 2018 03:41.

Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
 SVJEDOČANSTVA FORUMAŠA 
Autor/ica Poruka
Administrator

Spol: muško
Post Re: Svjedočanstva
Što reći nakon ovoga nego.......Slava Isusu!!!... smjesko moli_1

Čudesni su putevi Gospodnji..... :andeo moli_2 smjesko kriza

10 ožu 2010 21:48
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Spol: žensko
je, Damire, ja sam mislila kako ću biti potrebna njoj, sada mislim kako je ona potrebna meni i sutra već idem s njom na groblje, nakon toga kćeri u bolnicu.
Bog nas šalje ljudima koji nas trebaju ali nas šalje i tamo gdje ćemo samo očvrsnuti, podići se i reći sebi...pa ja sam egoista...ja to ne bih podnio/jela....pomislih baš to o sebi jučer.
najdraže mi bilo čuti od nje kako nije Bog uzeo njeno dijete, nego je to bila zamka zla...obično nakon takvih tragedija ljudi ili izgube razum ili vjeru...bar na neko vrijeme.
u njoj gori jače nego ikada.
hvala dragom Bogu!

10 ožu 2010 22:11
Profil Pošalji e-mail
Administrator

katia je napisao/la:
je, Damire, ja sam mislila kako ću biti potrebna njoj, sada mislim kako je ona potrebna meni i sutra već idem s njom na groblje, nakon toga kćeri u bolnicu.
Bog nas šalje ljudima koji nas trebaju ali nas šalje i tamo gdje ćemo samo očvrsnuti, podići se i reći sebi...pa ja sam egoista...ja to ne bih podnio/jela....pomislih baš to o sebi jučer.
najdraže mi bilo čuti od nje kako nije Bog uzeo njeno dijete, nego je to bila zamka zla...obično nakon takvih tragedija ljudi ili izgube razum ili vjeru...bar na neko vrijeme.
u njoj gori jače nego ikada.
hvala dragom Bogu!

Čudesna priča u kojoj se proslavlja Krist....a krasno je pročitati i koju si pouku ti dobila u svemu tome.....a uz tebe i mi jer si podjelila ovo s nama....Doista Bogu hvala i slava!!!

10 ožu 2010 22:20
Profil Pošalji e-mail
VIP član

:utjeha Katia hvala Ti, da uvjek kada dajemo nesebično... dragi Bog nama uvjek uzvrati, sa dobrim. Jer Njegova su dijela velika!

smjesko kriza Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu, kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova! Amen!

10 ožu 2010 22:33
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Pravog prijatelja šalje nam sami Bog a on zna koji je prijatelj za nas najbolji.
Zato Katja neka ti je to prijateljstvo u samome Bogu, a zamo da je sam Bog velika ljubav. :35345

11 ožu 2010 00:01
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Bog nas vsakega posebej kliče k svetosti. Pot do Boga pa je pot križa. Vendar Jezus nas nikoli ne pusti same, čeprav se nam mogoče včasih tako zdi. Tokrat je Bog uporabil tudi tebe katia, da pomagaš prijateljici v nemoči premagovanja prevelikega trpljenja.
Tudi iz svojih izkušenj vem in verjamem, da »kadar je naš križ najtežji, takrat je tudi božja milost največja«, kajti naš dobri Bog, nas nikoli ne pusti same, če nam da križ, nam da na nek način tudi moč, da ga nesemo – ni pa lahko - to pa prav gotovo.
Sv. Pavel nam pravi v pismu Filipljanom:
»Vse zmorem v Njem, ki mi daje moč«
Kadar smo v resnično velikem trpljenju, pademo na tla, na kolena in goreče prosimo Boga in On nas vselej usliši, vendar ne vselej tako, kot bi si mi želeli.
Rek, ki ga pogosto slišimo: » Človek je največji, kadar kleči, najlepši, kadar moli, najmočnejši, kadar ima sklenjene roke«, še kako drži.
Katia vesela sem zate in Bog te blagoslovi! smjesko kriza smjesko srce moli smjesko moli_1

11 ožu 2010 00:40
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Post Alternativni odmor - nekoliko dana u samostanu
Evo, samo bih htio opisati svoje iskustvo boravka nekoliko dana u samostanu braće sv. Ivana u Marcheggu u Austriji. Zajednica je novija (od 1975.g.), u Marcheggu su od 1994. godine. Imaju prekrasan, jednostavan, mali samostan s crkvom koja jednostavno potiče na molitvu. jako lijepo i jednostavno pjevaju psalme iz Časoslova, za ručkom i večerom obično jedan od braće čita iz Sv. Pisma, a jedan od važnijih apostolata im je primanje gostiju, tj. gostoprimstvo po uzoru na staru kršćansku monašku tradiciju. (više na blogu: )

Prije dolaska nisam poznavao nikoga od braće, jednostavno sam saznao za mogućnost boravka, javio se i dogovorio kada mogu doći. Tijekom moga boravka, tamo je bilo i nekoliko mladih iz Austrije te susjedne Slovačke koji su također došli na nekoliko dana povući se u molitvenu atmosferu samostana.

To znači da rado primaju i pozivaju na nekoliko daa u svoje samostane sve koji žele doći, povući se na nekoliko dana u šutnju, sudjelovati u molitvama i dnevnom redu Zajednice. Jezik nije nikakav problem, malo njemačkog, engleskog ili francuskog (osnove) je dovoljno za komunikaciju. Braća su vrlo nenametljiva i srdačna. Mjesto Marchegg je malo, lijepo, ima prekrasnu okolicu i puno mjesta za šetnju.

Vrlo je lako doći: autobusom ili vlakom do Beča, pa sa bečkog Suedbahnhofa svakih sat vremena vozi vlak za Marchegg (smjer Bratislava) - i za malo više od pola sata ste tamo.

27 ožu 2010 14:55
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Gregorius....hvala ti za ovu korisnu obavijest....Btb... :sll:

27 ožu 2010 14:58
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Nema na čemu! Ma, jednostavno, otkrio sam nešto fantastično boraveći tih nekoliko dana tamo, pa želim sve koje zanima molitva i duhovnost upoznati s time.

Zajednica braće je internacionalna, pa tako u Marcheggu, recimo, imate braću iz Francuske, Belgije, Švicarske, Austrije, Njemačke. Zato jezik nije problem, jer ih znaju mnoge. A u samostanu kontemplativnih sestara Zajednice sv. Ivana u Marcheggu ima jedna, mislim postulantica, koja razumije hrvatski, tako da je moguće komunicirati i ako ne znate drugi jezik osim hrvatskoga. Inače, koliko sam skužio, kod braće dolaze i borave i dečki i cure (odvojeni smještaj), a kod sestara valjda samo cure. I često tijekom godine dolaze ljudi tako na nekoliko dana i ne samo iz Austrije. To je njima dio onoga čime se bave, dio apostolata. (ne naplaćuje se niti tko o tome što pita ili govori, ja sam skužio da ak imaš što, ostaviš, ak nemaš, ne ostaviš i Slava Bogu!).

Evo adresa za one koji bi ih možda željeli posjetiti:

Schwestern vom hl. Johannes
Hauptstrasse 41
2293 Marchegg
Tel.: ++43-2285-64736
E-Mail: srs.marchegg@aon.at (njemački, engleski, francuski, hrvatski...)

Braća sv. Ivana
St. Johannes Gemeinschaft
Priorat Maria Königin
Hauptplatz 26
2293 Marchegg – Stadt
Tel.: ++43-2285-7360
brueder@johannesgemeinschaft.at (njemački, engleski, francuski...)

- o Zajednici na hrvatskom:

27 ožu 2010 15:12
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Post Re: SVJEDOČANSTVA FORUMAŠA
KAKO SAM UPOZNALA ISUSA[b][/b]

Morale su proci mnoge godine moga zivota u boli i tuzi...u padanju i dizanjima...ponekad u svjetlosti...ponekad u tami...Hodala sam i trazila odnemila do nedraga za spasenjem svoje duse...Molila sam Te Boze cesto i dolazila pred Tebe,ali su moje misli lutale tko zna kuda.... Nije to bilo ono cvrsto pouzdanje u Tebe Boze...Nisu to bile molitve iz srca kao danas...Gubila sam se na tim putevima trazeci Te posvuda pa i na krivim mjestima...i opet sam padala u ocaj u svojim grijesima koji su razdirali moje srce...moju dusu...tonula sam i oboljevala od raznih bolesti radi svojih grijeha....postajala sam depresivna,mrzila samu sebe i sve oko sebe...Bila sam izgubljena,jadna ,ocajna i pomisljala da nikoga nemam.... Pitala sam se da li uopste postoji Bog i ako postoji zasto me tako kaznjava ?...Moje srce bilo je kameno...bilo je prazno...Moliti ? Kome ?...Vjerovati ? Kome ?...Godine su prolazile,a ja se borila i trazila,trazila neumorno put bez cilja...Ti si Isuse i tada bio uz mene,ali ja sam bila sljepa i nisam Te vidjela...Sama sam sebe sazaljevala imisleci da sam u pravu...u sebi sam gledala samo one moje dobre strane ,a one lose pokvarene potiskivala sam u dubinu svoje duse ne mareci za njih....Odlazak u Crkvu na Svete Mise bio je vise tradicionalan jer tako su me djed i baka od malena ucili...Primala sam Isusa u svoje srce bez da sam znala i razmisljala da je On sada zaista prisutan u meni...On je postojao ali za mene je bio stranac...On je mene zvao i poznavao ali ja nisam bila dostojna upoznati Njega,a bio mi je tako blizu...Ispovjedala sam se i kajala za svoje grijehe,ali opet sam ih cinila bez obzira na obecanje-necu nikada vise ?...I dalje sam hodala putem bez svjetla tamne duse i mrkog pogleda okrivljujuci druge za moj tezak zivot,za moju patnju i moje bolesti...Svi su bili krivi ,svi samo ja najmanje...U ovom sam nasla ovo,u onom ono,a u sebi opravdanje...Tada je dosao dan 7.8.2004 kada sam spontano na Mariji Bistrici kupila knjizicu sa 15 molitvi Sv. Brigite i pocela citati....Svakim danom moje su se oci otvarale sve vise i vise i tada sam pocela upoznavati Boga i Bozju ljubav,ali i sebe...O moj Boze i sada me je stid kada pomislim tko sam ja zapravo bila i kolike sam godine bez obzira na molitve koje sam molila i bez obzira na odlazak na nedeljne svete Mise bila grijesnica...bila daleko od vjere i od <Boga....Zasto je tako moralo biti i danas se pitam, mada znam sada da je grijeh bio taj koji je razdirao moju dusu,da je krivnja bila to sto zapravo samu sebe nisam poznala...zalosno ali istinito...Moja teska bolest koja se dogodila nedugo po citanjima sv. Brigite 17.01.2005 me je jos vise sjedinila sa mojim Isusom i onaj teski Kriz koji sam tada ponjela na svojim slabim ledima dao mi je da progledam...poveo me je u istinu zivota...poveo me je uskim putem spasenja...oslobodio me je svih zamki zloga i dao mi vjeru...vjeru u mog Gospodina...Hvala Ti Isuse na tome krizu...hvala Ti Isuse na svim pretrpljenim bolovima i na svim spoticajima...hvala Ti Isuse za mog supruga i nasu djecu...Hvala Ti Isuse sto sam prihvatila Tvoju ruku koja me i sada vodi putem kojim Ti zelis da idem...Hvala Ti Isuse sto si mi dao dar Razuma da sam u sebi pronasla svoje grijehe i sve krivice i da sam mogla svima sve oprostiti pa i onima koji su mi u zivotu nanjeli najvecu bol i za koje sam mislila da to nikada necu moci...Hvala Ti Isuse sto si mi dao dar Molitve da mogu moliti za sve ljude svijeta...Hvala Ti moj Isuse sto si umjesto mrkog pogleda na moje lice stavio osmjeh koji moze ublaziti mnoge umorne duse...Hvala Ti moj Isuse sto te svakoga dana mogu primati i donositi te radosno svima koje susrecem i u svoj obiteljski dom...HVALA ISUSE ZA DAR MOGA ZIVOTA....LJUBIM TE ISUSE:::NE ISPUSTAJ ME NIKADA VISE IZ SVOJE RUKE !

28 ruj 2010 14:11
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: