Sada je: 20 ruj 2019 20:39.

Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
 TRI KRALJA 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post TRI KRALJA
Tri kralja darove nose
malenom Kralju,Covjeku- Bogu
On ce spasenje donijeti svijetu ,
kakvo mu ljudi donijeti ne mogu.
slika
Tri kralja poklone nose ,
Zlato ,tamjan, plemenitu mast,
darovat ce ljubav u zoru danu.

Drhte srca pred djetescem ,svetim,
sto na Zemlji jos moze biti vece ?
O, pjesma andela Isusa slavi,
ispunjenje najvece srece .

05 sij 2010 19:37
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: TRI KRALJA
slika

TRI KRALJA JAHAHU

Tri kralja jahahu
s onih sunčanih stran
tri dara nošahu
mir, zlato, tamijan.
Tri kralja dođoše
pred grad Jeruzalem
pitajuć za mjesto
gdje se rodi Isus.
Mariji rekoše:
zdravo, oj Djevice,
zdravo, oj Majčice,
nebeska Kraljice
Isus digne ruke,
drago im hvaljaše,
i nebeske dvore
njima obečaše.

05 sij 2010 20:27
VIP član

Sveti trije kralji

slika

Avtor Janez Bitenc

Iz vzhodnih dežel,
kjer sonce gor gre,
na pot se odpravijo
kralji trije.

Jim zvezda z neba
kazala je pot,
do hlevčka, kjer rojen je
Jezus Gospod.

Pred hlevčkom stoje
in molijo ga,
in dajo mu mire
kadila, zlata.

06 sij 2010 14:18
Profil Pošalji e-mail
VIP član

slika
Sveta Tri Kralja....
Njegovo rodjenje navijestila je zvijezda te dovela mudrace s Istoka . Ti sveti magi ili kraljevi bili su predstavnici poganskoga svijeta koji se dodjose pokloniti Isusu i na taj nacin naznaciti da je on Spasitelj za sve ljude...
Bogojavljenje,sama rijec kaze ; Bog se objavio, to znaci da Bog s Isusom objavio se svemu svijetu. koje danas slavimo,mozemo lako i danas usporediti u svojem zivotu..Dolazak triju mudraca u Betlehem da se poklone novorodjenom kralju Isusu Upravo preko ovih ljudi , ova tri visoka gosta Isus se objavljuje i drugim narodima i danas ocekuje to isto od nas.... Vodjeni zvijezdom , ova tri kralja su se susreli, s kraljem Herodom.On kao Kralj trazio je od mudraca podatke o Mesijinu rodjenju, sto mu je i uspjelo, a pripomogli su mu ti "mudraci"
Saznao je da se Mesija ima roditi u Betlehemu, i vrijeme kad to treba biti, pojavila se zvijezda.. Herod se lazno predstavljao , ispitivao je trojicu mudraca,kako bi sto vise saznao o svemu.Rekavsi , da se i on hoce pokloniti novorodjenom Kralju.. .Zatajio je svoju namjeru , da ga zeli uklonti ,jer se bojao suparnika.. .“..A, narod koji je hodio u tmini vidio svijetlost veliku. Bog je objavio tajnu koju je oduvijek imao u naumu: malo Betlehemsko Djetesce je spasitelj ne samo izabranoga izraelskoga naroda , vec je On Spasitelj svih naroda na zemlji.“
Magi ili Mudraci,su dosli s dobrom namjerom,i htjeli su se samo pokloniti Novom Kralju i dodjose i donesose mu darove..U snu su dobili spoznaju gdje ih Andjeo Gospodnji potaknu , da se vrate drugim putem u svoju zemlju, tako su umakli zlonamjernom Herodu. Nose svoje darove onako ,kako je bilo uobicajeno u ono vrijeme . Divim se tim ljudima, donesose velike darove za veliku osobu.. I danas se srecemo sa slicnim stvarima u zivotu , postoje i danas Herodi koji obecaju narodu svasta ,na podmukli i lukav nacin ,kako bismo se oslobodili vjere u Isusa Krista.Cesto sami,zavedeni zlom,nasjedamo na takve smicalice..koje nas vode u propast Nije nam dovoljno naci Isusa i samo prepoznati u njemu Spasitelja..On je za mene postao covjek,moj Bog ,koji je iznad svega ..Njegova Rijec sto je tijelom postala,iz tih razloga duzna sam Ga ljubiti,klanjati se i stovati..za ono sto ON zaista jeste..
Nas poklon bi trebao biti iskreno i vjerno stovanje koje iskazujemo ,svojom vjerom nasem Bogu i Gospodinu Isusu Kristu,za koje dobivamo blagoslov za prave vrijednosti nasega zivota...Kako onda ,tako danas mu dolaze sa svih krajeva zemlje mudraci da mu donesu darove.

Zlato nose jer je Kralj- Kraljevsko zlato, znaci za mene moju ljubav prema Njemu
Tamjan jer je Bog, tamjan moj poklon Njemu,
Smirnu jer je Spasitelj koji trpi za nas, smirna - moje povjerenje i vera u Svevisnjega,to znaci zivjeti sa svojim Bogom u punom zajednistvu.
Isus se objavljuje svim narodima, samo je na nama kako mozemo do njega doci..Nasa trazenja u svakodnevnom zivotu , raspitivanja za Isusa veoma je vazno. Tri kralja, koja slavimo danas , trebaju biti iskra zivota koja pali i dira nase srce,koja otvara vrata i koja nas grije. Daje nam sigurnost ,ulijeva pouzdanje u nas zivot ,daje nadu u nasem trazenju radosti i srece. Zato nije dobro da mirno cekamo ,da budemo zadovoljni s onim sto imamo, znamo, vjerujemo i mozemo…jer mozemo mnogo vise..
Ako sljedimo nasu zvijezdu vodilju ,koju nam Gospodin daje za put,pronaci cemo Betlehem i Dijetesce u narucju Njegove Majke Marije ,gdje i mi dobivamo sansu da mu se dostojno piklonimo,novorodjenom Kralju..kao ,kako tu ucinise - Gaspar, Melhior i Baltazar
Imamo vjeru i svjetlo ,na nama je da mu zahvalimo ,i da ga darujemo..Da pokazemo ,dobrim djelima ljubav koji iskazujemo prema nasem bliznjemu..u svakidasnjici..
To je danas nas veliki dar..Zlato,Tamjan i Smirna ,kako znacenje imaju ovi darovi…Podimo i mi za nasom zvjezdom vodiljom da mu urucimo nase darove..
Pronasli smo Krista,sada je na nama prihvatiti i sljediti Ga..Zivjeti s Njim…
Nuzno je da budemo iskreno zahvalni ,pokazimo i mi svoje darove ,koje cemo poloziti ne samo u jaslice,nego i u covjeka..svakog brata i sestru…

06 sij 2010 20:59
Reg. korisnik

Spol: muško
---------
tri kralja

matej 2,1
kad se isus rodio u betlehemu judejskome u dane heroda kralja, gle, mudraci se s istoka pojaviše u jeruzalemu

matej 2,11
uđu u kuću, ugledaju dijete s marijom, majkom njegovom, padnu ničice i poklone mu se. otvore zatim svoje blago i prinesu mu darove: zlato, tamjan i smirnu.

iz gornjega se ne vidi da su to bili kraljevi, nego mudraci – magi.
bog jahve u sz nije baš volio mage.

i ne vidi se da su bila trojica.
neki kažu – po poklonima – 3 poklona – 3 njih.
nas 10 došlo je prijatelju na svadbu i donesli smo mu 3 dara.
da li se po broju darova – može odrediti i broj darivatelja?
ne!

13 kol 2012 00:17
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: