Sada je: 21 tra 2019 08:55.

Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
 Umnosrdačna ili Isusova molitva- iskustva, dileme, pitanja 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: muško
Post Umnosrdačna ili Isusova molitva- iskustva, dileme, pitanja
slika

E pa narode moj dobri pošto sam na duhovnim temama završio sa izlaganjem teme o molitvi Isusovoj voleo bih da ovde razmenim sa vama razmišljanja, dileme, iskustva.

Moram vam reći da ako pokušavate da se molite onako kao što je ovde opisano čeka vas velika životna promena a slobodno se može reći i velika avantura. Normalno stajaće vam i poteškoće na ovom putu. Neke od njih su opisane ovde a neke se moraju same dožeiveti.
Npr. posle kraćeg vremena osetićete se napetim i svadljivim i lako iritirajućim i prva misao koja će vam doći pa ja sam lošiji nego što sam bio. Upravo to je zamka na koju nesmete pasti samo nastavite da se molite neprestano i to će brzo nestati.
Evo za početak malo od mene kasnije će biti još.
:35345 :35345 :35345

13 sij 2013 14:29
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: Umnosrdačna ili Isusova molitva- iskustva, dileme, pitanja
Evo da dodam jedan citat od Sv, Jovana Lestvičnika (5 vek) : Postoji demon koji nam prilazi čim legnemo u postelju, i koji nas obasipa zlim i nečistim mislima, kako bismo, onako tromi, ne naoružavši se protiv njih molitvom, zaspali sa prljavim mislima, te sanjali prljave snove.

Postoji jedan duh, zvani "preteča", koji nas prima odmah po buđenju, i prlja naše prve misli. Posveti prvine dana svoga Gospodu: dan će pripasti onome koji ga prvi dobije. Jedan odličan podvižnik saopštio mi je misao koja zaslužuje da se spomene: "Po ranome jutru ja već unapred znam kako će mi čitav dan proteći".

I jedan i drugi demon se pobeđuju samo Isusovom molitvom.
smjesko moli smjesko moli smjesko moli

13 sij 2013 14:56
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Pošto vidim da vam se baš i ne piše na ovu moju temu evo da napišem još nešto interesantno.

Naime po onome koliko poznajem ljude svi mi imamo po neki greh koji nam je tako prirastao za srce pa kada ga činimo uvek nađemo poneku olakšavajuću okolnost za njega iliočekujemo da ćemo na nebo biti primljeni onako zajedno sa tom manom. Kod nekih ljudi postoji čak i neki greh koga oni iako su svesni da ga čine i čak ih i savest muči zbog njega oni i dalje nastavljaju da ga čine.
Pobeda nad takvim gresima je moguća samo uz pomoću Isusove molitve.

21 sij 2013 18:02
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Bog Gorane :35345 .Sad sam pročitala ove tvoje postove ; nova sam a i ne stignem ) Meni se to dešava kad legnem iako molim krunicu Božanskog Milosrđa.Ako znaš neku molitvu prije spavanja napiši :love: Nek te i dalje čuva dragi Bog :andeo moli_3

04 ožu 2013 20:42
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Zvjezdice nezna da li si videla ima na duhovnim temama tema o umnosrdačnoj molitvi tj. o molitvi Isusovoj. To je ustvari knjižica jednog rusa. Pročitaj je videćeš oduševiće te.
Probaj da praktikuješ ono što piše tamo i vrlo brzo videćeš efekte. Najkraće uzmi svoju krunicu i na svakom zrncu izgovori ovu molitvu: Gospode Isuse Hriste pomiluj me! Kada budeš izgovorila Gospode udahni kada budeš izgovorila Isuse izdahni i tako redom. Ubrzo će ti , ako budeš u****a, ući ta molitva u um i izgovaraćeš je u sebi svuda i na svakom mestu: dok radiš kućne poslove dok se šetaš a ako se udostojiš dara te molitve od Gospoda izgovaraćeš je i u snu čak i kada razgovaraš sa nekim.
Eto tako
tvoj brat Goran smjesko moli_1

06 ožu 2013 14:20
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.