Sada je: 27 kol 2014 18:54.

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Uskrsne čestitke 
Autor/ica Poruka
In Memoriam

Post Uskrsne čestitke
slika

08 tra 2009 01:57
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Post Re: Uskrsne čestitke
Hvala Ti prijatelju....:)
Sretan i Blagoslovljen Uskrs također i Tebi kao i ostalim forumašima.... :sll:

09 tra 2009 22:55
Profil Pošalji e-mail
In Memoriam

slikaslika

10 tra 2009 01:25
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Nekad smo za Uskrs pisali čestitke i slali ih poštom. Potom smo najdraže prijatelje nazivali u uskrsno jutro i iricali im svoje nakljepše želje… A onda su došli mobiteli, SMS-ovi, internet…
Nekad smo, u ono vrijeme “jednoumlja” na uskrsni ponedjeljak u uredu (državne ustanove) priređivali zajednički gablec. Bilo je tu šunke, kolača, mladog luka… Družili smo se i slavili zajedno. Uskrs! Danas smo se svi nekako otuđili. Za blagdana kao da pokušavamo izbječi poznanike i znance samo da ne bi morali čestitati, izreči svom bližnjem čestitku, zaželjeti mi sreću, kao da ta želja sreće drugome znači nesreću za nas same.
I ovdje, na internetu, kao da izbjegavamo reči jedni drugima: “Sretan Uskrs!” Ne znam zašto, no ja želim viknuti, izderati se, izbaciti iz dubine svog srca svima Vama upravo to, čestitku, reči Vam: Sretan Uskrs!
Razmišljao sam što da Vam napišrm u toj svojoj čestitci. Naškrabao sam podosta teksta, potrošio podosta računalne memorije, a onda se sjetih Luke. Svi znate Luku. Onog Luku što iz bolesničkog kreveta propovijeda putem SMS-a. Našeg dragog patera Luku Rađu. I odlučih podijeliti s Vama nekoliko njegovih misli o Uskrsu:
“Nedjelja je, prva u proljeću. Noćas je puni mjesec. Svaki godine na dan zgusnuća ovih snažnih simbola – Uskrs je. Dan koji znači "krijes", onaj osobiti trenutak u vrtnji nebeskih tijela kad nam je sunce najbliže. Mlado Sunce s visine, koje nam je zasjalo na Božić, danas je rasulo sav svoj sjaj. Uskrs je dovršetak utjelovljenja. Na Božić je Bog postao čovjekom. Na Uskrs čovjek je postao Bogom. Točnije, upriličio se svojoj slici Božjoj. Dosegao je sebe. Zadobio krila da se vine u krajeve srca. Snovi su dosanjani, nade su dočekane, pravda trimfira, sloboda je moguća, ljubav ostvariva.”
“Srednjovjekovnici, o kojima se čuje da su bili mračnjaci - imali su "mrak" ideje. Na današnji dan bi se sabirali u crkvu i kidali od smijeha, jer propovjednik bi imao zadatak sa oltara pričati viceve i šale. U Rusiji bi se sabirali na groblje, pa bi se poslije molitve počeli smijati - do suza. Ismijavali su smrt, i jedni druge pozdravljali: "Kristos vaskrese! Vaistinu vaskrese!"
Smijeh je božanska oznaka. Jer: što Bog na nebu radi? Odgovor imaš u psalmu drugom: "Bog na nebu stoluje i smije se." A uplakanima evanđelje poručuje da će se u nebu smijati. Smijeh je i posve ljudska oznaka. Genijalni Aristotel kaže: "Ako se nešto smije, to je čovjek". Na Mirogoju netko si je na grob zapisao: "Bijah kad se smijah." Što je čovjek inteligentniji i duhovniji to je duhovitiji. Humor je obrazovana drskost. Snagu crpe iz uskrsnuća. Lako je život smatrati teškim, teško ga je smatrati lakim. "Ovo je dan što ga učini Gospodin, kličimo i radujmo se u njemu!"
“Uskrs je. Uskrsni i ti. Makni kamenje straha sa srca. I grobni pečat ukočenosti. Ne mari za stražu koja budno pazi da ne pokažeš znak života. Daj danas maha srcu. Učini neočekivanu gestu dobrote. Istresi svoj sitniš prvom siromahu na ulici. Voliš li nekog, usudi mu se to reći. Danas kad je Sloboda pobijedila strah, Svijetlo mrak, Ljubav smrt. Sretan ti Uskrs!”
"Uskrs je. Uskrsni i ti, hrvatski narode. Odvali kamen koji ti pritišće srce, tvoju slobodu, tvoju kreativnost, tvoju ljepotu, tvoju ljubav! Sretan Uskrs!" - zaključuje čestitkom pater Luka.
Sretan Vam Uskrs prijatelji, znani i neznani!

10 tra 2009 19:21
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Hvala Ivane na ovoj prekrasnoj čestitci tvojoj i prenesenim rječima patera Luke Rađe. :love:
Ne bojim ti se mi čestiti Uskrs samo u ove dane Muke Isusove čini mi se da još nije vrijeme no nakon subotnjeg Bdijenja sigurno ćemo se svi raspisati s lijepim željama :top:

10 tra 2009 21:33
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

sretan Uskrs dragim forumašima :sll:

11 tra 2009 11:21
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

"Bože pomozi mi,da ne očekujem

Da mene tješe

Već da ja druge tješim.

Da ne očekujem da me razumiju

Već da ja druge razumijem;

Da ne oč smjesko moli_1 ekujem da me ljube

Već da ja druge ljubim."

(Majka Tereza)

Sretan i blagoslovljen Uskrs svim forumašima

Ljubica! smjesko kriza smjesko rukuje ande moli_1

12 tra 2009 06:55
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Neka vas milost ovoga dana prati kroz cijeli život :isus

i donese vam vječnu ljubav radost i mir! :angelo

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS! <angelpray>

12 tra 2009 08:32
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

slika

Svima vama i malima i velikima, i starima i mladima i obiteljima s kojima provodite najljepše trenutke života želim veseli Uskrs, blagoslovljeni Uskrs.!!!!!!!!
Ako ste sami znajte da niste sami jer od danas i tako već skoro dvije tisuće gospodin sa nama Isus naš . 35345

Neka vas radost Uskrsa uvijek vodi kroz život.
I tebe Damire,Dijana,Glorija,Gorane,Ivore,Ivane,Jere,Josipe,Lana, Ljubice,Lykose,Mirko,Veronika,Terezija,i svi ostali milim mojima :bighug

Od srca Sanja
:love:

12 tra 2009 08:56
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Post Re: Uskrsne čestitke sa Međugorja
slika

12 tra 2009 10:16
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje