Sada je: 25 lip 2019 13:50.

Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća
 Uz dnevna čitanja 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Uz dnevna čitanja
Iz evanđelja za 6. svibnja 2011.:
Isus uze kruhove, izreče zahvalnicu pa razdijeli onima koji su posjedali. A tako i od ribica - koliko god su htjeli. (Iv 6,11)[i]

Često bih htjela imati više mudrosti, više dosjetljivosti, pa čak i više pouzdanja u Gospodina kako bih pomogla nekome kome je teško, rekla mu neku riječ koja bi riješila njegov problem. A Isusu je dovoljno to malo pouzdanja i predanja Njemu da bi učinio čudo, da bi "nahranio" tu osobu, ohrabrio je i dao novu snagu za dalje.
Baš sam bila u takvoj situaciji jučer. Jedna osoba mi je pričala svoje teškoće, a ja ne znam ni što bih joj rekla, ni što bi molila, a silno joj želim pomoći. Onda sam rekla Isusu: "Tebi je dajem pa joj ti pomozi!" I On je to čuo i primio dar, „izrekao zahvalnicu“ Ocu, umnožio dobra… Neka se On proslavi!

Zadnja izmjena: osmjeh; 06 svi 2011 21:31; ukupno mijenjano 1 put/a.

05 svi 2011 22:04
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: Uz dnevna čitanja
Za 7. svibnja 2011.
Iv 6, 19-20
Pošto su dakle ispolovili oo dvadeset i pet do trideset stadija, ugledaju Isusa gdje ide po moru i približava se lađici. Prestraše se, a on će njima: "Ja sam! Ne bojte se!"[i]

Uvijek sam željela vidjeti Isusa. U teškim situacijama, ali i u radosnim. A tako često sam ga slabo prepoznala i baš se uplašila osobe po kojoj mi je došao, baš kao i učenici.
Kako je snažna njegova riječ: "Ja sam! Ne bojte se!" On može sve: zaustaviti oluju, hoditi po moru, lađicu u trenu privesti na obalu... oprostiti nam sve, pobijediti smrt.
[i]Ja sam, ne boj se! I sada sam tu s tobom. Vidim tvoju oluju. Osjećam s tobom. Reci mi što želiš.

Isuse, želim ti vjerovati, umnoži mi vjeru!

Preporučujem stranicu: s bogatim komentarima crkvenih otaca na raznim jezicima.[/i][/i]

06 svi 2011 21:28
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Osmjeh.....ovo su prekrasne riječi, i sam se nekada tako osjećam....

07 svi 2011 00:49
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Bravo Osmijeh.. :love: upravo to.. sve što nam treba.. danas.. uz sve ovo s čim se svatko osobno nosi i život u današnjem svijetu.. sve što pomaže i jedino što pomaže je ovo je što si izdvojila....vjera u Isusa i prepuštanje Njemu..
Hvala Osmijeh. :bighug

07 svi 2011 01:03
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Hvala vam za komentare i podršku...

"Nek slavljen bude Bog
pjesmu novu pjevam sad...."

:sll:

07 svi 2011 11:35
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Nedjelja, 08. svibnja 2011.

I dok su tako razgovarali i raspravljali, približi im se Isus i pođe s njima. Ali prepoznati ga - bijaše uskraćeno njihovim očima. …

I uniđe da ostane s njima. Dok bijaše s njima za stolom, uze kruh, izreče blagoslov, razlomi te im davaše. Uto im se otvore oči te ga prepoznaše, a on im iščeznu s očiju. Tada rekoše jedan drugome: "Nije li gorjelo srce u nama dok nam je putem govorio, dok nam je otkrivao Pisma?" (Lk 24, 15-16; 29b-32)

A možemo čitati i ovako: I dok su tako razgovarali i raspravljali na forumu, približi im se Isus i pođe s njima. :up:

Isus nas promatra kako raspravljamo, razgovaramo, mudrujemo…(sad ne mislim samo na forumu :) ) želi nam se pridružiti. On zna puno više. On poznaje dubinu stvarnosti. Želi nas osloboditi nepotrebnih rasprava koje pokazuju koliko smo slabo čuli njegovu riječ i zapamtili što nam je rekao, poput učenika. Želi nas osloboditi nepotrebnih komentara koji nas dovedu u neugodne situacije.
Nije im bilo dano prepoznati ga. Ali osjetili su nešto posebno u tom razgovoru. I inače bi oni pozvali putnika da ostane s njima, jer su židovi tako običavali. Ali ovo je bio poseban suputnik.
Često si predbacujem što ga nisam prepoznala, što ga ne razumijem, a nije mi dano odozgor. Isus mi želi dati, otkriva mi pisma, ali sam često toliko u svojim mislima duboko zahirila i ne vidim ga, ne prepoznajem ga, nemam pred očima ništa drugo nego „svoje mišljenje“ o nečemu. Jedino prihvaćanjem Njegova dara možemo ga prepoznati.
Isuse, učini nas sposobnima da te prepoznamo, da budemo otvoreni za tvoju riječ, za tvoje lice, za tvoj dar u Kruhu i Vinu… Pošalji nam svojega Duha!
Hvala ti što koračaš s nama, što nam ti otkrivaš Pisma, daruješ sebe!

Voljela bih da se nastavi ova molitva … smjesko moli_1

07 svi 2011 21:10
Profil Pošalji e-mail
VIP član

osmjeh je napisao/la:
Isuse, učini nas sposobnima da te prepoznamo,
da budemo otvoreni za tvoju riječ, za tvoje lice,
za tvoj dar u Kruhu i Vinu…
Pošalji nam svojega Duha!
Hvala ti što koračaš s nama,
što nam ti otkrivaš Pisma, daruješ sebe!

Amen!

Zdravo Marijo, milosti puna,
Gospodin s tobom,
blagoslovljena ti među ženama
i blagoslovljen plod utrobe tvoje, Isus.

Sveta Marijo, Majko Božja,
moli za nas grješnike
sada i na času smrti naše.
Amen.

Kraljice neba, raduj se, aleluja.
Jer koga si dostojna bila nositi, aleluja
Uskrsnu kako je rekao, aleluja.
Moli za nas Boga, aleluja.
Veseli se i raduj, djevice Marijo, aleluja.
Jer uskrsnu Gospodin uistinu, aleluja.

Pomolimo se
Bože, koji si se dostojao razveseliti svijet uskrsnućem svoga Sina,
Gospodina našega Isusa Krista, daj, molimo te,
da po njegovoj majci djevici Mariji postignemo radosti vječnoga života.
Po istom Kristu Gospodinu našemu.
Amen.

Spomeni se, milostiva djevice Marijo,
kako se nije nikad čulo da si ikoga zapustila
koji se k tebi u zaštitu utekao, tvoju pomoć zatražio i tvoj zagovor zaprosio.
Ovim pouzdanjem potaknut utječem se i ja k tebi,
Djevice djevica; k tebi, Majko, dolazim; pred tobom kukavni grešnik stojim.
Nemoj, Majko vječne Riječi, prezreti mojih riječi,
već ih čuj i milostivo usliši.
Amen.

Marija pomoč Kristjanov, prosi za nas!

smjesko kriza smjesko rukuje :love: smjesko moli_1

07 svi 2011 21:55
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Radite, ali ne za hranu propadljivu, nego za hranu koja ostaje za život vječni: nju će vam dati Sin Čovječji jer njega Otac - Bog - opečati." Rekoše mu dakle: "Što nam je činiti da bismo radili djela Božja?" Odgovori im Isus: "Djelo je Božje da vjerujete u onoga kojega je on poslao. (Iv 6, 27-29)

Gospodine, često sam u napasti činiti ono što mi ljudi kažu samo da bi imali dobro mišljenje o meni, da ne izgubim prijatelje… A ti mi kažeš da ostavim sve svoje interese i radim ono što ti želiš. Gospodine, teško je izdržati ljudski prezir, teško je prihvatiti nepravedne kritike, ali i ti si to podnio za nas. Ti si podnio još više, žrtvovao svoj život za nas.
Vjerujem, Isuse, da si sa mnom sada i u svakom trenutku života. Želim se sada prepustiti tvojoj prisutnosti i pričati o svemu s tobom: o svojim planovima i željama, o neizvjesnostima i strminama puta… a još više želim te pitati o tvojim željama i planovima sa mnom u ovom danu…

Hvala ti, Marta, što si nastavila, a hvala i svima koji su molili a nisu napisali, baš je dragocjeno. Gospodin je s vama…

09 svi 2011 08:07
Profil Pošalji e-mail
VIP član

"Gospodine, daj nam uvijek toga kruha." Reče im Isus: "Ja sam kruh života. Tko dolazi k meni, neće ogladnjeti; tko vjeruje u mene, neće ožednjeti nikada. (Iv 6, 34-35)

Tako si divan, Gospodine, prisutan u kruhu koji nam je tako bitan za život. Tako si divan u malenom kruhu, velik i bitniji od najpotrebnijih materijalnih stvari u životu. U dubini stvarnosti, prisutan i hranjiv… uvijek tu za nas, da ne gladujemo nikada, da ne žeđamo nikada. Jer u svakom trenu možemo se obratiti tebi, izmijeniti s tobom poglede i misli, predanjem pobijediti ljudsku zemnost i željeti samo tebe.
Prijatelj si najbliži, koji korača u korak s nama i zna nam svaku misao… razumije sve.
Hvala ti, od Oca darovani Kruše za puninu života tvojeg koju u nama hraniš i novom snagom živimo nebeski već ovdje, samo tvojom snagom… hvala ti!

10 svi 2011 07:36
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
... ja siđoh s neba ne da vršim svoju volju, nego volju onoga koji me posla. Iv 6, 38

Gospodine, većinom sam u napasti činiti onako kako mi se sviđa, a zaboravim te pitati što ti želiš, što ti misliš, kako si planirao... Ti najbolje znaš što je dobro, tvoje misli uvijek vode prihvaćanju osoba i situacija u drugačijem svjetlu, tvoj pogled je drugačiji. Tvoja volja je u skladu s tvojim promislom kojim vodiš tijek naših života, kojim nas približavaš k sebi, svojem životu. Tvoja volja je ljubav prema tebi i bližnjemu...
Pomozi mi svojim Duhom prepustiti se tvojoj volji, osluškivati tvoje želje! Molim te pokaži mi svoje putove, nauči me svojim stazama, istinom me svojom vodi i pouči me, kako kaže psalmist. Jer ti si Bog moj Spasitelj! U tebe se pouzdajem svagda! Hvala ti što si mi blizu!

11 svi 2011 07:28
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: