Sada je: 24 lip 2019 20:09.

Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
 Uz dnevna čitanja 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Re: Uz dnevna čitanja
Mt 9
35I obilazio je Isus sve gradove i sela učeći po njihovim sinagogama, propovijedajući Evanđelje o Kraljevstvu i liječeći svaku bolest i svaku nemoć. 36Tada reče svojim učenicima: "Žetve je mnogo, a radnika malo. 37Molite dakle gospodara žetve da pošalje radnike u žetvu svoju."

Mt 10
1Dozva dvanaestoricu svojih učenika i dade im vlast nad nečistim dusima: da ih izgone i da liječe svaku bolest i svaku nemoć.
6Pođite radije k izgubljenim ovcama doma Izraelova! 7Putom propovijedajte: 'Približilo se kraljevstvo nebesko!' 8Bolesne liječite, mrtve uskrisujte, gubave čistite, zloduhe izgonite! Besplatno primiste, besplatno dajte!

Isuse, ti si tako snažan i velik! Nadvisuješ Zemlju i Nebo…
liječiš svaku bolest i svaku nemoć.
Želiš da ti povjerujemo koliko smo ti dragocjeni i koliko nas ljubiš
i da ti uzvratimo ljubavlju.
Izliječi nas, Isuse, kako bismo i mi mogli biti radnici u tvojoj žetvi,
i kako bi još mnogi u tvojem pozivu našli radostan životni put.
Isuse, gledam te i divim ti se!
Želim se prepustiti tvojoj snazi i moći, tvojem svetom djelovanju
u mojem životu.
Činiti tvoja djela. Prepustiti da ti po meni liječiš svaku bolest i nemoć.
Ti, Isuse!

03 pro 2011 11:45
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Evanđelje: Mt 17,10-13

Upitaše ga učenici: "Što dakle pismoznanci govore da prije treba da dođe Ilija?" On im odgovori: "Ilija će doduše doći i sve obnoviti. No velim vam: Ilija je već došao, ali ga ne upoznaše, već učiniše s njim što im se prohtjelo. Tako je i Sinu Čovječjemu trpjeti od njih." Tada razumješe učenici da im to reče o Ivanu Krstitelju.

Gospodine, ti mi danas dolaziš u molitvi, poslu, susretima s ljudima, po svemu što mi se događa. Želim te dočekati spremnim srcem, srcem koje gori za tebe, koje je puno velike radosti za tebe. Kako je divno kad ti dođeš. Želim te prepoznati, upoznati.
Želim pripremiti za tebe svoje misli i promotriti svoje želje. Znam da ne mogu ništa sama, zato te molim svojim Duhom ti pročisti sve.
Jer kad dođeš, mogao bi me zateći u mojoj sebičnosti i tvoj govor možda mi nebi odgovarao.
Želim živjeti za tebe i ljude koje mi daruješ i šalješ.
Molim te, Isuse, za gorljivo srce!

10 pro 2011 10:04
Profil Pošalji e-mail
VIP član

4. nedjelja došašća
Evanđelje Luka 1, 26-38
U ono vrijeme: Posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija. Anđeo uđe k njoj i reče: "Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!" Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav. No anđeo joj reče: "Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus. On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova, i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja." Nato će Marija anđelu: "Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?" Anđeo joj odgovori: "Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji. A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. Ta Bogu ništa nije nemoguće!" Nato Marija reče: "Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!" I anđeo otiđe od nje.

Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga.
Ne boj se, Bog je zamislio nešto divno i uključio te u svoj plan spasenja, makar ti se činilo da si malena, makar ti izgledalo da je nemoguće ono što čuješ. Ne boj se, našla si milost u Boga, našla si njegovu naklonost prema tebi kojom te s radošću izabrao.
Znam, Gospodine, da nisam dostojna kao Marija, donijeti te ljudima, ali ti zaboravljaš sve moje grijehe i propuste i oni sada nisu bitni nego ti. Ti svojom milošću možeš promijeniti srca i darovati nam da osjetimo da si tu, da naš život ima u tebi novi smisao, da se ti u njemu rađaš.
Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti.
Evo već ti šaljem i darujem svojega Duha, ne boj se! Prepusti se i pozdravi ga, razgovaraj s njim i vjeruj da on može učiniti i ono što je tebi nemoguće.

17 pro 2011 16:51
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu. Lk 2,19

Gospodine, nauči nas poput Marije, već na početku ove godine, pohranjivati sve događaje u srcu, kao dragocjeno blago koje smo od tebe primili. Nauči nas prebirati ih u svjetlu tvojega Duha!
Razmišljala sam tako o prošloj godini i vidjela da je u mojem životu bilo jako puno događaja. Koliko god sve prođe brzo i izgleda jako kratko, toliko je sve dragocjeno kad otkrijemo tvoju prisutnost, tvoj govor, tvoju milost u sve utkanu, pa i onda kad izgleda sve suprotno, kad izgleda nemoguće za shvatiti i prihvatiti.
Gospodine, ražari nas ljubavlju svojega Duha da srcem prihvaćamo svaki novi dan puni žara za tebe. Pomozi nam tim istim Duhom čuvati i prebirati najprije tvoj lik i tvoju prisutnost. "Sve tebi živi...." Želimo i mi!
Pohranjivati, prihvaćati tvojom ljubavlju i tvojim žarom sve što dođe.
Nauči nas!
Povedi nas u nove dane, u nove događaje, u nove susrete... Gospodine, ti!

01 sij 2012 22:11
Profil Pošalji e-mail
VIP član

„Među vama stoji koga vi ne poznate…“ Iv 1, 26b

Među vama stoji, tu je, prisutan je Onaj kojega ne poznate.
Mojsije reče Bogu: "Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: Bog otaca vaših poslao me k vama, i oni me zapitaju: Kako mu je ime? - što ću im odgovoriti?" "Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju. I nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: `Ja jesam' posla me k vama (...) To mi je ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena" (Izl 3,13-15)
Blago te promatra i prati tvoje korake. On je sama ljubav i blagost. Ne zamjera ti što ga ne poznaješ. On nije kao ljudi koji bi te u takvoj situaciji izrugali i ismijali, zamjerili… On je drugačiji. On je tu i kad ga ne poznaš. On te ljubi i kad ga ne primjećuješ.
Želiš li ga upoznati, osluškuj pažljivo… siđi često u odaje svojega srca, predaj mu sve što ti zaklanja pogled, opterećuje misli, izaziva pitanja… u potpunom predanju, poput djeteta koje drži svoju ruku u očevoj, gledaj ga.

02 sij 2012 09:52
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Evanđelje: Lk 2,22-40

Kad se zatim po Mojsijevu Zakonu navršiše dani njihova čišćenja, poniješe ga u Jeruzalem da ga prikažu Gospodinu - kao što piše u Zakonu Gospodnjem: Svako muško prvorođenče neka se posveti Gospodinu! - i da prinesu žrtvu kako je rečeno u Zakonu Gospodnjem: dvije grlice ili dva golubića. Živio tada u Jeruzalemu čovjek po imenu Šimun. Taj čovjek, pravedan i bogobojazan, iščekivaše Utjehu Izraelovu i Duh Sveti bijaše na njemu. Objavio mu Duh Sveti da neće vidjeti smrti dok ne vidi Pomazanika Gospodnjega. Ponukan od Duha, dođe u Hram. I kad roditelji uniješe dijete Isusa da obave što o njemu propisuje Zakon, primi ga on u naručje, blagoslovi Boga i reče: "Sad otpuštaš slugu svojega, Gospodaru, po riječi svojoj, u miru! Ta vidješe oči moje spasenje tvoje, koje si pripravio pred licem svih naroda: svjetlost na prosvjetljenje naroda, slavu puka svoga izraelskoga." Otac njegov i majka divili se što se to o njemu govori. Šimun ih blagoslovi i reče Mariji, majci njegovoj: "Ovaj je evo postavljen na propast i uzdignuće mnogima u Izraelu i za znak osporavan - a i tebi će samoj mač probosti dušu - da se razotkriju namisli mnogih srdaca!" A bijaše neka proročica Ana, kći Penuelova, iz plemena Ašerova, žena veoma odmakla u godinama. Nakon djevojaštva živjela je s mužem sedam godina, a sama kao udovica do osamdeset i četvrte. Nije napuštala Hrama, nego je postovima i molitvama danju i noću služila Bogu. Upravo u taj čas nadođe. Hvalila je Boga i svima koji iščekivahu otkupljenje Jeruzalema pripovijedala o djetetu. Kad obaviše sve po Zakonu Gospodnjem, vratiše se u Galileju, u svoj grad Nazaret. A dijete je raslo, jačalo i napunjalo se mudrosti i milost je Božja bila na njemu.

Gospodine, radujem ti se u ovom danu, ovom divnom blagdanu punom svjetla tvojega. Hvala ti za to tvoje svjetlo, za tvoje svjetlo u mislima, susretima, u srcu … Ti si „znak osporavan“, znak i putokaz, znak nade… O da su znali koga osporavaju, o da su znali koga susreću… Ti znak si u mojem životu, često osporavan, često neprepoznat… Smiluj mi se!
„Nije napuštala hrama…“ Što god radili i gdje se nalazili ti si s nama u hramu našeg srca… pomozi nam ostati, pomozi nam biti, pomozi nam ne napuštati te…
Ti znaš da čeznemo za tobom! Ti znaš da te tražimo! Divna je tvoja blizina i svjetlo, hvala ti što si s nama i kad su nam skriveni putokazi u magli… hvala ti!

02 vel 2012 17:47
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Gospodine, tko si ti? Tako te malo poznajem. A tvoja sam. Darovao si mi život, danas ponovno. I novu priliku da te upoznam. Da sjednem do tvojih novu i slušam tvoju riječ. Da upijam tvoje stavove i misli, tvoj način, tvoja djela, tvoje opraštanje…

Evanđelje: Mk 6,53-56

Pošto doploviše na kraj, dođu u Genezaret i pristanu. Kad iziđu iz lađe, ljudi ga odmah prepoznaju pa oblete sav onaj kraj. I počnu donositi na nosilima bolesnike onamo gdje bi čuli da se on nalazi. I kamo bi god ulazio - u sela, u gradove, u zaseoke - po trgovima bi stavljali bolesnike i molili ga da se dotaknu makar skuta njegove haljine. I koji bi ga se god dotakli, ozdravljali bi.

06 vel 2012 10:11
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Evanđelje: Iv 8,31-42

Tada Isus progovori Židovima koji mu povjerovaše: "Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici; 32upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi." Odgovore mu: "Potomstvo smo Abrahamovo i nikome nikada nismo robovali. Kako to ti govoriš: `Postat ćete slobodni?`" Odgovori im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: tko god čini grijeh, rob je grijeha. Rob ne ostaje u kući zauvijek, a sin ostaje zauvijek. Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni. Znam: potomstvo ste Abrahamovo, a ipak tražite da me ubijete jer moja riječ nema mjesta u vama. 38Ja govorim što vidjeh kod Oca, a vi činite što čuste od svog oca." Odgovoriše mu: "Naš je otac Abraham". Kaže im Isus: "Da ste djeca Abrahamova, djela biste Abrahamova činili. A eto, tražite da ubijete mene, mene koji sam vam govorio istinu što sam je od Boga čuo. Takvo što Abraham nije učinio! 41Vi činite djela oca svojega." Rekoše mu: "Mi se nismo rodili iz preljuba, jedan nam je Otac - Bog." Reče im Isus: "Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene jer sam ja od Boga izišao i došao; nisam sam od sebe došao, nego on me posla.

Gospodine, kako je divno hoditi u tvojoj slobodi i svijesti: nisam sam od sebe došao, nego me Otac poslao. Kao što je tebe tako i mene i svakoga od nas. Otac me poslao, on se brine za mene i daruje mi sve što mi je potrebno za život. Važna sam mu jer mi je odredio jednu posebnu zadaću kad me poslao u ovaj svijet.
Gospodine, koliko ispunjavam tvoju zadaću, koliko primam tvoje milosti? Oprosti kad te nisam prepoznala i pomozi mi danas svojim Duhom da mogu hoditi u ovoj svijesti da sam tvoja i da sam ovdje samo zato jer ti želiš. Pomozi mi prepoznati i prihvatiti tvoje darove i milosti koje mi danas šalješ.
Ti si tako velik i milosrdan!
Pomozi mi da tvoja riječ danas nađe mjesto u meni. Umnoži u meni ljubav prema svojoj riječi, prema svojem tijelu u euharistiji... učini me osjetljivom za tvoju prisutnost i ljubav, kako bih ti mogla uzvratiti ljubavlju.

28 ožu 2012 08:08
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Evanđelje: Iv 8,51-59

Zaista, zaista, kažem vam: ako tko očuva moju riječ, neće vidjeti smrti dovijeka." Rekoše mu Židovi: "Sada vidimo da imaš zloduha. Abraham umrije, tako i proroci, a ti kažeš: `Ako tko čuva moju riječ, neće okusiti smrti dovijeka.` Zar si ti veći od oca našega Abrahama, koji je umro? Pa i proroci pomriješe. Kime se to praviš?" Odgovori Isus: "Ako ja sam sebe slavim, slava moja nije ništa. Ima koji me slavi - Otac moj, a vi velite da je on vaš Bog, no ne poznajete ga, a ja ga znam. Ako vam reknem da ga ne znam, bit ću lažac jednak vama. No znam ga i riječ njegovu čuvam. Abraham, otac vaš, usklikta što će vidjeti moj Dan. I vidje i obradova se." Rekoše mu nato Židovi: "Ni pedeset ti još godina nije, a vidio si Abrahama?" Reče im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!" Nato pograbiše kamenje da bace na nj. No Isus se sakri te iziđe iz Hrama.

Kako je divan život u srcu Presvetoga Trojstva: Otac slavi Sina, Sin slavi Oca u Duhu Svetom. I mi smo dionici toga slavlja i kad krenemo u Očev zagrljaj, kad kažemo: Oče naš, možemo osjetiti koliko nam se Otac raduje i koliko nas ljubi. Živjeti u toj radosti. Tada je život drugačiji. Pogled je nov, iz Očeve radosti. Divan je naš Otac koji nas poznaje u svakom trenutku, bolje nego se mi sami poznajemo i razumijemo, pa ipak nas tako neizmjerno ljubi i prihvaća, jer nas poznaje u našoj biti i ne gleda nas kroz naše grijehe i slabosti kao što nas gledaju ljudi. Oče, želim i danas živjeti u tvojoj radosti, zajedno s Isusom, u Duhu.

29 ožu 2012 07:39
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Gospodine, kako je divno hoditi u tvojoj slobodi i svijesti: nisam sam od sebe došao, nego me Otac poslao. Kao što je tebe tako i mene i svakoga od nas. Otac me poslao, on se brine za mene i daruje mi sve što mi je potrebno za život. Važna sam mu jer mi je odredio jednu posebnu zadaću kad me poslao u ovaj svijet.
Gospodine, koliko ispunjavam tvoju zadaću, koliko primam tvoje milosti? Oprosti kad te nisam prepoznala i pomozi mi danas svojim Duhom da mogu hoditi u ovoj svijesti da sam tvoja i da sam ovdje samo zato jer ti želiš. Pomozi mi prepoznati i prihvatiti tvoje darove i milosti koje mi danas šalješ.
Ti si tako velik i milosrdan!
Pomozi mi da tvoja riječ danas nađe mjesto u meni. Umnoži u meni ljubav prema svojoj riječi, prema svojem tijelu u euharistiji... učini me osjetljivom za tvoju prisutnost i ljubav, kako bih ti mogla uzvratiti ljubavlju.

Hvala ti Osmijeh na ovom tekstu, razmišljanju. Upravo sam ga pronašla i pročitala...Pročitala sam ga par puta, da mi legne...da se nađem i prepoznam. Iz nakog razloga teški su mi i čudni zadnji dani, valjda su to uobičajene smetnje, kušnje, propitkivanja koja se pojave, barem kod mene i protiv kojih se moram boriti. Lijepo li je vidjeti ovakav tekst pouzdanja da netko ima onda kad ti osobno imaš patnju i bol u sebi.

Hvala ti Osmijeh što si podjelila ove misli tu s onima koji nisu u ovom trenutku u takvom stanju pouzdanja, predanja..., koji su naprosto sada manje sretni.

Jasna [anj]

29 ožu 2012 21:31
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: