Sada je: 25 lip 2018 00:14.

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Vlč. Zlatko Sudac: Križni put 
Autor/ica Poruka
Glavni moderator

Spol: žensko
Post Re: Vlč. Zlatko Sudac: Križni put
Jedanaesta postaja

Da bi opravdali sebe i svoju oholost, ti zlikovci, spremni su našeg Boga pribiti na križ. Spremni su na križ pribiti samu Božju ljubav. Prisjetite se prizora Golgote. Filmski umjetnici su ih prikazivali na različite načine. Meni je sada pred očima prizor iz filma Pasija.

Koja je to patnja! Jedan Bog daje sebe za sve nas. Jedan Bog dopušta da ga kroz zapešća ruku i kroz noge pribiju. Čeka smrt na križu. Kopljem ga probadaju... O Isuse moj, ma šta nas toliko ljubiš da sebe daješ za nas do kraja, do smrti, smrti na križu.

Možda jedino umjetnost ili glazba mogu dočarati svu dubinu. Ne riječ. Riječi su bezlične. Riječi teško mogu izreći stvarnost događaja križa. Slika... Glazba... Stanimo pred tim misterijem. Isus umire na križu.

Volim Te dobri Bože moj, volim Te svim silama svojim. Hvala ti Isuse moj, koji si dopustio da te pribiju za moj spas, da po tebi uskrsnem i ja.

Amen

23 ožu 2011 12:18
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Dvanaesta postaja

Da mi je sada, ovdje, jedno veliko platnostaviti pred vas, pokazati stvarni trenutak ljudi koji umiru po bolnicama. Ljudi koji umiru od karcinoma, od kojekakvih bolesti, staraca koji umiru po staračkim domovima. Da tu sada, na jednom velikom platnu, ovog trenutka pogledamo, samo u Hrvatskoj, ljudi koji večeras umiru i trpe u svojim tijelima, i pitanje je da li će dočekati sutrašnji dan, na respiratorima, s kojekakvim bolestima, ljekovima. A to je sastavni dio našeg života. Isus umire na križu, i mi ćemo umrijeti jednog dana. I ti, i ja, i svatko od nas, samo je pitanje časa. Pitanje je vremena da li će to biti za 10, 20, 30 ili 50 godina.

Vjerujte mi za 100 godina nikog od nas više neće biti živog. Ova djeca više neće biti živa. To je sastavni dio života, da. Ali znati umirati može samo onaj koji zna živjeti, koji se ne boji smrti, koji zna što je učinio u svom životu, koji se bori za svoj život. Krist se do kraja borio za svoj život. Sad umire na križu, ali je do tog trenutka proživio svoj život. Dao je do kraja sebe. Umro je do kraja davši se nama.

Znati, ljudi moji, dati se, darovati, proživjeti svoj život, pa nema većeg blagoslova. Znati živjeti, znati za koga se darujemo, znati razlog svog života. Živite ljudi moji, živite! Živite da biste znali umrijeti kad dođe vaš čas.

Amen

24 ožu 2011 11:25
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Trinaesta postaja

Consmmatum est. Znčilo bi "svršeno je", "žrtva je dovršena" u prijevodu. Vojnik će mu još probosti bok, a iz srca će poteći kap krvi, pjesnički rečeno. I to je dakle, cijena naše otkupnine. To je ljubav kojom nas je ljubio.

Svakoga dana, ili bolje reći svakoga trenutka, dovršava se cijena našeg života. Svi se mi nalazimo u toj sjeni tog križa. I jednog dana ćemo, prije ili kasnije, mi morati dovršiti svoj životni put na golgoti ovog svijeta.

Vrijeme je kratko i brzo prolazi, treba ga iskoristiti. Vrijeme je jako kratko. Jednoga dana će nas obući u odijela, ili crne haljine, oviti krunice oko naših hladnih ruku. Jednoga dana morat ćemo i mi napustiti sve, i svoje vlastito tijelo koje sada pokrećemo i pomićemo snagom volje. Da, doći će jednoga dana i taj trenutak u naš život. Nemojmo se bojati. Otvorite srca za misterij vječnosti.

Amen

25 ožu 2011 13:48
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

---------
Četrnaesta postaja

Nema ljepših riječi nego onih Kristovih. "Bolje da ja odem od vas braćo i sestre. Potrebito je to da ja odem od vas, jer ako ja ne odem neću vam poslati Duha Branitelja, Duha Istine, On će vas upućivati u svaku istinu, Duha Svetoga!"

I, rodila se Crkva na pedesetnicu. Uskrs je donio svoj plod. Ma, ne može ljubav Božju satrati nitko! Crkva se rodila. To je rođendan Crkvi. I, mi živimo toliko tisuća godina, do današnjeg dana. Mi smo Kristovi udovi. Grob je samo spomen, negdje u Jeruzalemu, samo spomen. Ne može ljubav Božju satrati nitko! Mi smo udovi Njegovi. Mi smo nastavak. Mi smo uskrs Kristove patnje i križa njegova.

I zato slavimo ovaj Veliki tjedan koji je pred nama. Spominjemo se Kristove patnje da bismo dočekali Uskrs, da bismo dočekali najveću proslavu Kristova otkupljenja, slavu našeg života, ono što je pred nama ljudi moji. Mi živimo... mi živimo... Pred nama je vječnost. Smrt više ne postoji! Ona nama više ne gospoduje, shvatite! Zaživite to! Povjerujte u to Mi smo Kristovi. Mi smo živi. Duh Sveti vlada našim srcima.

Amen

26 ožu 2011 13:22
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: