Sada je: 21 tra 2019 09:07.

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Zakon Privlacnosti 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Zakon Privlacnosti
Pozdrav svima nov sam na forumu i imam neke dileme u zivotu.Vjerujem u boga 100% i svako vece se molim ali nejdem redovno u crkvu,I nedavno sam pogledao dokumentarac "Tajna" radi se o pozitivnim mislima i da sve sto mislim privlacimo u svoj zivot.Malo sam istrazivao o toj temi i ima jako puno ljudi i knjiga koji tvrde da se koriste zakonom privlacnosti i da stvarno radi.Tako da sam procitao par knjiga i testirao "tajnu" i mogu vam reci da radi moje raspolozenje se stvarno popravilo i vidim nove prilike u zivotu koje sam u svojoj glavi zamislio.

I sad me to dovelo na razmisljanje cijeli zivot vjerujem da se trebam moliti i prepustiti bogu u potpunosti jer on zna sta je za mene najbolje.I sada neznam sta je ispravno dali trebam tako zamisljati stvari koje zelim da mi se dogode u zivotu,i doslo mi je pitanje u glavu zasto bog nebi podjeli "tajnu" sa nama dali ju je pozelio sakriti ili tako nesto neznam iskreno sam zbunjen a i dosta sam mlad imam 17 godina pa bi molio starije i iskusnije da me savjetuju i pomognu oko moje dileme.

Takoder sam pogledao dokumentarac o djecaku koji se sjeca proslog zivota dali se to uklapa sa biblijom zar nejdemo svi u raj,cistiliste ili pakao?

17 ožu 2014 20:36
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Post Re: Zakon Privlacnosti
Doki, znas li tko je jako mnogo promovirao knjigu tajna ? Oprah Winfrey koja je u new age religiji i koja je u ranim danima svoje emisije negirala žrtvu Isusa Krista ( to možeš vidjeti na Youtube).
Bog nije dao tajnu zato sto je ta takozvana tajna djelo vještičaranja, to je pogana i sotonostička metoda privlačenja stvari u život što znači da osoba ne čeka na Boga. Ta metoda se naveliko koristila u crnoj magiji starog Egipta...Emeraldna knjiga Totha itd.Jednostavno, ta knjiga je od vraga.Oprosti, ali tako je.
Prošli život se isto tako ne nalazi u Bibliji.Nemoj vjerovati svakom tko kaze da se sjeća prošlog života, zato jer mnogi ljudi zarađuju novac na tomu kroz pojavljivanja na emisijama i pisanjem knjiga.Pisac tajne je zaradio milijune, a Bog je dao ljudima Bibliju besplatno.Biblija je bolja od tajne jer je istinita i jer će ti pomoći da znaš Boga bolje.
:andeo moli_2 smjesko rukuje

18 ožu 2014 12:44
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Justme je napisao/la:
Doki, znas li tko je jako mnogo promovirao knjigu tajna ? Oprah Winfrey koja je u new age religiji i koja je u ranim danima svoje emisije negirala žrtvu Isusa Krista ( to možeš vidjeti na Youtube).
Bog nije dao tajnu zato sto je ta takozvana tajna djelo vještičaranja, to je pogana i sotonostička metoda privlačenja stvari u život što znači da osoba ne čeka na Boga. Ta metoda se naveliko koristila u crnoj magiji starog Egipta...Emeraldna knjiga Totha itd.Jednostavno, ta knjiga je od vraga.Oprosti, ali tako je.
Prošli život se isto tako ne nalazi u Bibliji.Nemoj vjerovati svakom tko kaze da se sjeća prošlog života, zato jer mnogi ljudi zarađuju novac na tomu kroz pojavljivanja na emisijama i pisanjem knjiga.Pisac tajne je zaradio milijune, a Bog je dao ljudima Bibliju besplatno.Biblija je bolja od tajne jer je istinita i jer će ti pomoći da znaš Boga bolje.
:andeo moli_2 smjesko rukuje

Hvala ti puno na odgovoru, znaci do bi trebalo znaciti da trebam prestati misliti na ono sto zelim ?

18 ožu 2014 17:56
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Doki je napisao/la:
Hvala ti puno na odgovoru, znaci do bi trebalo znaciti da trebam prestati misliti na ono sto zelim ?

Ne trebaš prestati misliti na ono što želiš,ali na drugačiji način nego što savjetuje knjiga o kojoj govoriš.
Moliš se i kažeš neka bude volja tvoja a ne moja i ustraj u molitvi.
Svaki čovjek ima želja i snova,a pogotovo mlad čovjek koji tek planira kojim putem da ide i kako da završi školu,zaljubi se,zaposli se,putuje,kupuje....
Normalno je željeti i razmišljati na koji način uz Božju pomoć da i realiziraš svoje snove i ostvariš svoje želje.
Ako ti je nešto jako važno,a ne ide, obrati se za zagovor nekom svecu kojeg voliš i te kako djeluje.
Ne prigovaram ti i ne pametujem samo nastojim pomoći,vjeruj mi prošla sam na vlastitoj koži "moć misli",snagu ovog i onog..
Sve su to krivi putevi,jedna knjiga vuče za sobom drugu iz iste oblasti,u njoj pročitaš za treću .. koji te na koncu dovedu u stanje kojem ni dokotori ne mogu pomoći,samo Milosrđe Božje
Kreni u Crkvu,jer zamisli ti nemaš vremena za Boga a on treba da ima za tebe..kako bi se ti osjećao na njegovom mjestu.
Samo se zapitaj kad si u nekoj dilemi da li bi Isus učinio to na taj način,osjetit ćeš unutar sebe i znat ćeš
Jednom tjedno nije puno vremena ,a toliko toga daje..
Vjeruj mi na riječ,miči i bacaj svu takvu literaturu što dalje od sebe.
U početku sve ide,a kako da te zlo privuče ako te nečim dobrim ne namami ?
Većina nas je skrenula s pravog puta misleći da čine sebi i drugima dobro.
Privlačiš a ne znaš tko ti šalje..
Ništa nije "besplatno" u tim vodama, samo Isus Krist daje a ne traži ništa osim naše ljubavi.
:bighug smjesko srce moli

18 ožu 2014 23:34
Glavni moderator

Doki dobro nam došao na forum :bighug

A što se ovog tvog pitanja tiče, nemam što nadodati na ovo Lucijino. Osim, možda, da ti pomognem. Meni osobno je jako puto pitanja u glavi dobilo odgovor nakon što sam pročitala ovo svjedočanstvo. Pretpostavljam da će i tebi neke stvari biti jasnije - BITKA U NEBU

Pobacaj sve te knjige i kreni u crkvu. Kad moliš vjeruj da će ti i biti ostvareno to što želiš i budi strpljiv. Ako ne bude, to je zato što Bog bolje od nas zna što je za nas najbolje. Ona izreka nije nastala bez razloga - Bog ima 3 odgovora na molitvu: "Da", "Ne još" i "Imam za tebe nešto bolje" :)

19 ožu 2014 09:42
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Cure hvala vam puno na savjetima i poslusati cu vas .
A samo da vas pitam sta je sa meditacijom dali je ona uredu? I orpostite sto sam dosadan ali zasto je "Tajna" sotonisticka nigdje nisam vidio nesto sto bi se suprostavljalo sa vjerom u boga procitao sam malo vise literature na tu temu i puno autora savjetuje da pomazemo drugima da u materjalnom nije sreca nego u duhovnom, da pomazemo drugima i da cemo tako biti ispunjeni...

19 ožu 2014 10:03
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Evo još i mene :D

Moje predhodnice, sve redom su jako dobro rekle i ukratko objasnile stvari pa ni ja nemoram puno dodavati… …aliii… .ja ću biti malo direktniji i bez uvijanja jer to je takva situacija. Vjeruj mi, imam 50 godina i iskustvo kada ti kažem ovo: upao si u klasičnu zamku ZLOGA !!! Na toj zamci mnogi padaju samo tako, a na kraju imaju trške posljedice iz kojih se nemože više iščupati, a također dolazi i do odmaka od Katoličke vjere ili krivovjerja. Sve što si naveo, spada u newage… .i ne samo da odvodi od vjere nego odvodi u propast. Nekad davno, prije mog obračenja, ja sam sa time bavio prilično aktivno, odvelo me to od vjere i od Boga…no Bogu hvala, obratio me prije više od 20 godina te sam tako došao do spoznaja u kojim sam zabludama bio… .ali isto tako dao mi je mogućnost da svjedočim o tome, što se kaže, iz prve ruke… .te da pomažem kada je nekom pomoć u tome potrebna… .
Već po tome što Boga pišeš malim slovom, vidljivo je da je odmak i sumnja započela… i to u jedinog nam Stvoritelja po kome je sve stvoreno, i koji jedini sve može i sve zna…
Zato dobro je da si pitao za savjet dok je još vrijeme… .jer znaj da se Đavo služi raznim metodama da uništi vjeru u čovjeka a time i samog čovjeka… .
Pošto se žurim, toliko za sada… ne vjeruj u ništa što nije čvrsto temeljeno na Svetom Pismu… jer sve je zamka…

Bilo bi dobro da porazgovaraš i sa svećenikom i svakako napraviš ispovjed…
Ustraj u molitvi i ne posustaj… .jer odmak od molitve i sumnja… .đavolje jr djelo…

Neka te prati Božji blagoslov i dobro nam došao na ovaj forum…

19 ožu 2014 10:25
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Hvala vam puno svima na opsirnim odgovorima i stvarno vam vjerujem, maknut cu se od svega toga... Ali idalje u moj glavi vladaja pitanje zasto je to lose? Zar nije Bog sve stvorio tako i zakon privlacnosti i sve ostale zakon... Nikako nemogu sam zakljuciti zasto je lose koristiti zakon privlacnosti ako ga koristis u dobre i pozitivne stvari.I mota mi se onaj citatati iz biblije:
1) "Tražite (i naći ćete)" (Lk 11,9)
2) "Vjerujte da ste postigli" (Mk 11,24)
3) "(I sve što zaištete u molitvi vjerujući), primit ćete." (Mt 21, 22)

Molim vas pomoc jako sam zbunjen... :nezna:

19 ožu 2014 18:39
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Doki upravo to, kako sam i bila rekla - moli i vjeruj. Vjera je ključ svega. Kad pronikneš dublje u molitve i kad te nadahne Duh Sveti puno drukčije vidiš stvari koje su ti bile pred nosom (da se tako izrazim) a nisi vidio, drukčije shvaćaš i jednostavno vidiš kako se sve događa i "čitaš" Božji odgovor... Na puno mjesta u Bibliji piše da je Isus rekao "tko ima uši neka čuje"...
Netko tko je iskusan u prakticiranju vjere i tko je duboko u molitvama pročitano u Bibliji vidi na jedan puno dublji način i shvaća puno više nego netko tko je početnik. I sa mnom je bilo tako. No, ni jedno iskustvo ne dolazi preko noći. Ni jedan posao čovjek ne savlada u nekoliko dana, za sve treba vremena da bi se steklo radno iskustvo. Isto je i sa vjerom. Što više uranjaš u molitve i što više čitaš kršćansku literaturu tim je i tvoje vjersko iskustvo veće i počinješ prepoznavati stvari. Mlad si, daj si vremena i imaj strpljenja, sve će doći na svoje ;)

20 ožu 2014 01:56
Profil Pošalji e-mail
Administrator

---------
Mladi naš ptijatelju, ostavi se "zakona privlačnosti", kao nečega što se imputira ljudima iz raznih pomno osmišljenih izvora… Zašto kažem pomno osmišljenih ? Mnoge literature, plod su lukavih mozgova u svrhu manipulacija masama. Takvih djela pun je svijet, a svrha tome je pomutiti razum ljudima i odvojiti ih od istinske vjere i Boga. Najgore je u tome što ljudi i dalje ostanu u uvjerenju da čine dobro i da je to sve Božje djelo, te da je sve povezano. Tako zlo može i dalje manipulirati ljudima i polako ih odvoditi od Boga. Djelo je to velike masonske mašinerije koja se proširila svijetom.
Vjeruj mi, jedini istinski put daje nam Sveto Pismo, ali kažem ti ovo: manipulacijskim metodama, neiskusne ljude, autori takvih literatura uvjeravaju one koje ih čitaju, da je sve to u biti povezano sa citatima Sv. Pisma… .i tako uvjere ljude da se to sve temelji na raznim citatima.
No nije tako. Na kraju, vidiš i sam, u tebi je i dalje prilično čvrsto uvjerenje, kad za primjer a u svrhu opravdavanja tih teza o zakonu privlačnosti, i dalje koristiš te iste citate koji se u Sv. Pismu i nalaze, a kojima su tebe i ostale koji im vjeruju, uvjerili u povezanost istih. A ja ti kažem da to nema veze nedno s drugim. No nemogu ti sad sve razjasniti iz jednostavnog razloga jer me sad doista nebi niti "čuo". Kao što sam ja, kao što su i ostali… i ti moraš proči svoj put kako bi sticao spoznaje… kako bi učio, i kako bi na kraju "čuo" i shvatio što znače riječi Isusove… ."…tko ima uši neka čuje…".…

Ja za tebe imam jedan važan savjet, kojega se i dan danas i sam pridržavam. Obzirom da si od Boga dobio milost da tražiš svoj put prema Bogu, a što neće baš biti lako… .doista ti savjetujem da više ne eksperimentiraš sa bilo čime i bilo kojim literaturama a koje nisu u skladu sa Katoličkom vjerom, odnosno koja nije sukladna Božjem nauku kako nas uči Katolička vjera. Svrha tih literatura je stvaranje konfuzije, te se manipulativnim metodama služe kako bi imputirale u mozgove koji im vjeruju, da oni znaju tajne svijeta i života, a i Božje tajnr. To je LAŽ !!! TIME SE SLUŽI ZLI KAKO BI SRUŠIO SVIJET ! I da, mnoge će srušiti koji će mu povjerovati. No put do Boga nije lagan, pun je trnja, uspona i padova… .ali ispravno je samo ono što Sveto Pismo uči. Ostalo sve je laž i prevara. Plod ljudskih umova koji ne služe Bogu ! Nego služe nekome drugome. Taj lukavac kojem služe, zna dobro (ne)djela svoja zamotati i lijepe celofane privlačnosti jer samo na taj način može pridobiti većinu onih koje pridobije. Neki zlo već imaju u sebi, no oni koji ga nemaju u sebi, i željeli bi ići putem Boga, on, lažljivac… .može pridobiti jedino na način manipulacije, te uvjeravanja da je njegov put do boga (primjeti malo slovo "b") jedino dobar, ako ne i najbolji...te svoje predloške umotava u te celofane navodne vjerske i duhovne privlačnosti kako bi nriskusne i naivne ljude pridobio. Prijatelju, to je put……………… koji direktno vodi đavlu, u pako !

Stoga, istinski ti kažem, ne zamaraj svoj mozak "zakonom privlačnost" jer nije od Boga kao takav, i nema podršku u Sv.Pismu niti sa jednim citatom ! Ja jako dobro to znam jer sam iskusio… .na tebi je da "čuješ"… .ili ne !
Pogledaj samo moć takvih manipulacija. Tražiš nas savjet, mi ti svi kao jedan kažemo čvrsto i nepokolebljivo da to nema veze sa Božjim naukom, ti kažeš vjerujem vam i ostavit ću se toga… ..a ja te osjetim, još uvijek u tebi prilično čvrsto egzistira njihove riječi… pa na kraju opet kažeš kako ti ipak nije jasno zašto to nije u skladu s vjerom…

Ta njihova manipulacija neće lako nestati, ali će nestati ako se doista posvetiš Bogu, koji te zove, bez eksperimentiranja sa bilo čime što nije u skladu sa katolicizmom, a za to postoje itekako jaki razlozi… ..razlozi koji se zovu: ŽIVOT ili smrt… .u duhovnom smislu...

Postoje literature Katoličkih autora, dakle raznih duhovnika, koji itekako znaju što govore i pišu… .ako želiš nešto dobro za dušu čitati i proučavati, onda doista to čitaj…a takvih autora doista ima prično puno, samo biraj…
Dakle, ostaviti se pogrešne literature. Ja sam svoje sve pogrešne knjige spalio. Dalje, prestati čitati, i istraživati tzv. druga polja koja navodno vode u život i ka bogovima…Otići razgovarati sa svećenikom, napraviti ispovjed… odlaziti na misna slavlja, pričešćivati se. Obavezno pričitati ponovno Novi Zavjet, obaveznoo ! Za sve što ti nije jasno iz Novog Zavjeta, pitati osobe koje o tome znaju. Ne poistovječivati razne teorije manipulanata sa onime što piše u Sv.Pismu… Čitati literature raznih KATOLIČKIH duhovnika, a ne raznih masona, i nekih drugih sa istoka...Odlasci na Katoličke duhovne seminare ili duhovne obnove… .I na kraju shvačanje da jedini Put ka Životu Vječnom… .je Put koji vodi preko ISUSA KRISTA !!! ostalo je sve put u smrt, koji nekada može biti popločen i tzv. dobrim namjerama…

Sad sam se sjetio da si pitao i za meditacije. Ja jako dobro znam što su meditacije. Ostavi se toga… Istina, postoje i katoličke duhovne meditacije… ali one nemaju veze sa ovima o kojima ti pitaš, a za koje ja jako dobro znam… .shvati to ! Jer u tim meditacijama za koje pitaš, vjeruj mi,… ti niti ne slutiš sa kim si u doticaju. A da imalo slutiš, bježao bi glavom bez obzira…

I na kraju, moj rezime. Dugo godina nakon mog obračenja, ljutio sam se na sebe što mi je ikada palo na pamet da se bavim onim sa čime sam se bavio prije nego aam to ostavio iza sebe… .
A danas…danas sam zahvalan Bogu jer shvaćam da je imao plan samnom. Morao sam proči ono što sam prošao, kako bi mogao svjedočiti drugima iz prve ruke… o štetnosti svega onoga sa čime su ljudi prilično zaluđeni… .a većinom dolazi sa istoka… umjesto da shvate da je jedini istinski Put u raj i Vječni Život… ISUS KRIST ! i to ne na način kako manipulanti izokreću… .nego kako nas uči Katolički nauk i Sv.Pismo !

Neka te prati Božji blagoslov na tvom životnom putu !

20 ožu 2014 13:02
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: