Sada je: 17 lip 2019 23:08.

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Zakon Privlacnosti 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Zakon Privlacnosti
Jako vam puno hvala na ovako ospirnim odgovorima stvarno ste od velike pomoci i jako dobri prijatelji ako vas tako mogu nazvati...
Jel mi mozete preporuciti neku dobru krscansku literaturu o takvim stvarima koje pricaju o motivaciji,sreci,ljubavi...

Stvarno sam vam jako zahvalan na ovome... Hvala vam. <angel1>

20 ožu 2014 18:20
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Ne znam Doki što bi tebi bilo zanimljivo,puno čitam jer sam knjigofil pa mi svejedno nisu sve knjige jednako "sjele",a teško je nekome nametnuti nešto za početak.

Toga je toliko puno a ni meni samoj nije u početku svaka knjiga odgovarala,prvo čitanje nisam razumjela,nije bilo vrijeme..kasnije nakon odmaka od nekoliko mjeseci a za neke i godina tek sam shvatila dubinu onog što sam u prvi mah odbacila..
Kad sam shvatila da sam na krivom putu i vratila se Kristu..meni su pomagale nazvat ću ih "iskustvene " knjige..gdje autori opisuju da su prošli isti ili sličan put i vratili se shvativši da su bili na krivom putu i da je Isus Krist jedini ispravan Put,da nas sve voli i da nam je sve oprostio.

Ako voliš životopise svetaca ..lijepa je knjiga Ljudima prijatelj-o Svetom Leopoldu B. Mandiću,pa imaš o Svetom ocu Piu puno toga,nešto je teško pratiti početniku (npr. Proziran bogom) pa to ostavi za nekad kasnije ,ali knjiga Padre Pio - čudesni život- pisac Renzo Allegri je lagana za čitanje..,Majka Terezija - Osobni portret autor otac Leo Maasburg takođe ...

Ili npr. o obraćenju protestantskog bračnog para Scott i Kimberly Hahn-Naš put u katoličku crkvu.

"Iskustvene"-kojim putem su išli meni su bila dobra obadva autora(Noolan,Kenet) jer sam sličnim putevima išla.
U svakom slučaju bolje čitati tuđa iskustva nego osjetiti na svojoj koži npr.
Moira Noolan -Izbavljena iz tame i Duhovne obmane,pa Klaus Kenet -Potraga duga dva milijuna kilometara.

U zagrljaju Jehovinih svjedoka-Dalibor Durdov,ispovijest čovjeka koji je bio jehovin svjedok..
Ni sama ne znam ima toga puno meni je svaka knjiga na svoj način draga..uz svaku sam rasla barem za milimetar..

Ako sam u preporuci pogriješila nek mi Bog oprosti i ti takođe.
BtB
:bighug

29 ožu 2014 22:27
Glavni moderator

Lucija nisam čitala ništa od tog što si navela ali sumnjam da si negdje pogriješila ;)

Najjednostavnije je otići u Verbum ili Kršćansku sadašnjost i prelistati naslove, nešto od svega ponuđenog mora čovjeka zainteresirati. Nisu sve knjige ni jeftine, ali, kupujem u KS pa znam. Oni znaju imati popust od 50% a npr. srijedom na tih 50% još dodatni popust tako da knjige budu stvarno povoljne. Prošlog ljeta sam kupila 4 knjige za oko 90kn. 20tak kuna za knjigu se može odvojiti a izbor je stvarno "šaren". Od lakših i laičkih tema, preko svjedočanstava do knjiga koje su napisali psiholozi-vjernici, teolozi itd, a pisane na način da ih svatko može razumjeti.

Tu kod nas ima dosta svjedočanstava (osim onih koje sam Dokiju već preporučila):
Poznata astrologinja se obratila i našla mir u kršćanstvu
Svjedočanstvo bivšeg bioenergoterapeuta
ISPOVIJEST BIVŠEG SOTONISTE
Govorio je protiv Crkve, a sada se sprema postati svećenik
Mislila sam da sam super-katolkinja
SVJEDOČANSTO KATOLIKA OD GRJEŠNIKA DO OBRAĆENIKA
itd... treba samo malo prelistati SVJEDOČANSTVA I OBJAVE. A imamo i DUHOVNA KNJIŽEVNOST - preporuke. A već sam stavljala i linkove na Verbum i KS pa nek Doki malo "prolista" za početak. Nešto će si sigurno naći :)

30 ožu 2014 15:13
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Zaboravila sam napisati-ne moraš za početak kupovati knjige ima za posuditi u svakoj knjižnici ("običnoj" )a i u Crkvama barem u mojoj ima mala knjižnica gdje se upisuješ bez članarine i posuđuješ knjige.
BtB

03 tra 2014 12:06
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: