Sada je: 25 lip 2019 16:34.

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
 Zašto su ateisti puni mržnje? 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: žensko
Post Zašto su ateisti puni mržnje?
Ova tema mi je bila dugo na umu,pa evo bit će iskrena.
Najodvratniji tip ljudi koji sam upoznala su,bez konkurencije,ateisti.Svaki put kad bih izrazila svoju vjeru u Boga,zvali bi me idiotom, kurvom,mentalno bolesnom,jadnicom,itd.Zanimljivo je da većina ateista osjeća potrebu vrijeđati vjernike koji vjeruju u Boga za kojeg oni govore da je izmišljen.Isto tako,ateisti stalno vrijeđaju Boga,psuju svetinje,psuju kršćane...Znali su mi i prijetiti smrću nekoliko puta samo zato što vjerujem u kršćanstvo.
Čemu tolika mržnja??Ja ne vjerujem u zombije i nikad me nitko ne čuje da vrijeđam ljude koji vjeruju u njih.Ja ne vjerujem u zombije pa ih nikad ne psujem.Zašto većina ateista ima potrebu vrijeđati sve druge koji nisu ateisti?Zašto me većina muslimana,new agera,pravih kršćana,itd. poštuje, a većina ateista me vrijeđa i omalovažava?

slika

06 kol 2013 11:22
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Zašto su ateisti puni mržnje?
Justme je napisao/la:
Ova tema mi je bila dugo na umu,pa evo bit će iskrena.
Najodvratniji tip ljudi koji sam upoznala su,bez konkurencije,ateisti.Svaki put kad bih izrazila svoju vjeru u Boga,zvali bi me idiotom, kurvom,mentalno bolesnom,jadnicom,itd.Zanimljivo je da većina ateista osjeća potrebu vrijeđati vjernike koji vjeruju u Boga za kojeg oni govore da je izmišljen.Isto tako,ateisti stalno vrijeđaju Boga,psuju svetinje,psuju kršćane...Znali su mi i prijetiti smrću nekoliko puta samo zato što vjerujem u kršćanstvo.
Čemu tolika mržnja??Ja ne vjerujem u zombije i nikad me nitko ne čuje da vrijeđam ljude koji vjeruju u njih.Ja ne vjerujem u zombije pa ih nikad ne psujem.Zašto većina ateista ima potrebu vrijeđati sve druge koji nisu ateisti?Zašto me većina muslimana,new agera,pravih kršćana,itd. poštuje, a većina ateista me vrijeđa i omalovažava?

Ja naravno ne mogu komentirati na ateiste koje si srela, ali proveo sam više godina raspravljajući razne teme s ateistima , pa mogu opisati svoje dojmove. Većina ateista koje znam nije zainteresirana za razgovore o religiji i sličnim temama, nego se čisto bavi svojim brigama. Isto tako ih ima dosta koji diskutiraju o tim temama, nekad žestoko, ali bez mržnje.

Od onih koji mrze, mislim da su im ovo glavni razlozi:
  • Odrasli su unutar religije, i uzelo im je više godina i bolnog truda da se iz nje izvuku
  • Ne mogu ignorirati religiju (kao što mogu zombije) jer religija utječe na zakone po kojima žive (neke zemlje ne priznaju istospolne brakove, na primjer) i način na koji ih vjernici – koji su uglavnom puno brojniji od ateista – tretiraju (kao da su nemoralni jer ne vjeruju u Boga, i tako dalje)
  • Smatraju religiju uzrokom mnogo zla na svijetu (ratova i slično), sada i tokom povijesti
  • Smatraju pristup životu koji se osniva na vjeri i tuđem autoritetu radije nego na razumu i osobnoj odgovornosti nazadnim i donekle opasnim

Što se tiče opisa ateizma na slici gore, osoba koja je to sastavila očito ne razumije ateizam, tako da je žalosno što ga onda izruguje. :(

25 ruj 2013 17:50
Profil Pošalji e-mail Web stranica
VIP član

Svugdje se mogu naći oni koji jednostavno izgaraju od mržnje pa samim time (zbog vlastita nezadovoljstva) vrijeđaju druge. Justme, žao mi je što si naletjela na neugodne osobe koje nisu mogle ispoštovati tvoju vjeru u Boga i počele su vrijeđati. Ponekad je možda lako ignorirati to, a u nekim slučajevima i nije. Nažalost, svijet (ljudi) se sve više okreće prema ispraznostima i srlja u krajnosti koje nemaju veze s Bogom pa onda pronađe nešto svjetlo što se ne uklapa u njihov sustav te nastoji to potapšati. Važno je da ti održiš svoju postojanost u Boga i dalje, svoju divnu vjeru u onoga koji jest. Bog vidi situaciju i pronaći će najbolje rješenje, valja ga zamoliti. :sll:

27 lis 2013 12:37
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Hrvoje, ne zanimaju me razlozi zašto je netko pun mržnje, nisam zainteresirana da branim ikoga, bio ateista ili ne, koji izbacuje svoje frustracije na drugoga umjesto da popravi svoj život. Imam i ja mnogo razloga da budem grozna prema drugima, i ja zapravo koristim osobnu odgovornost a ti ljudi ne.

01 pro 2013 18:37
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Hrvoje je apsolutno u pravu. Fenomenalna analiza. Skidam kapu.

20 lis 2014 18:47
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

evo,
dosad se već sigurno mnogo toga promjenilo?
Našlo bi se pregršt razloga ali jedan jest odgovor. Valja doslovno shvatit rječ Boga našeg.

Nezadovoljan narod trpi manjak ljubavi. Daj mu je! (nemoj mu nanosit još goru bol, opisujuči ga / ju)

Da, upravo ta bezuvjetna ljubav, ljubi nezadovoljnog i neprijateljski raspoloženog pojedinca, grijuči mu srce, ozdravljajuči njegove rane - te bi takvo sposobno da i samo osjeti isto.
Naučiti trpiti, tko daje taj i prima!

a ima još interesantnije iz Evanđelja;
Matej 5,46 - 5,47
46 Ako ljubite samo one koji vas ljube, kakvu čete plaću imati? Zar i carinici ne čine isto?
47 Ako jedino svoju braću pozdravljate, što izvanredno činite? Zar i pogani ne čine isto?

...

Iskreno mogu posvjedočit pa i to radim da svakoga tko trpi u ime Kristovo taj isti, prijatelj, Bog i brat DARIVA.
Vjerujte mi da se svakako isplati :35345

22 lis 2014 20:51
Profil Pošalji e-mail Web stranica
Administrator

---------
Vice....lijepo rečeno :top:

31 lis 2014 16:31
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ]